Reklama

Reklama

"Wolfman":​ Derek Cianfrance wyreżyseruje film z Ryanem Goslingiem

Derek Cianfrance to nowy reżyser filmu "Wolfman", w którym w tytułowej roli wystąpi Ryan Gosling. Panowie współpracowali już ze sobą przy okazji produkcji "Blue Valentine" i "Drugie oblicze".

Derek Cianfrance i Ryan Gosling znów będą razem pracować

Sukces "Niewidzialnego człowieka" z 2020 roku otworzył drogę do powstania kolejnych filmów wskrzeszających klasyczne potwory studia Universal. Oprócz "Wolfman" w przygotowaniu są inne podobne produkcje, m.in. "Renfield" - o jednym z bohaterów "Draculi", a także "Niewidzialna kobieta", którą wyreżyseruje Elizabeth Banks.

Ryan Gosling jako Wilkołak

Wspólnym mianownikiem tych produkcji jest ich niewielki budżet. Ta zmiana podejścia studia podyktowana jest klapą filmu, który miał być początkiem całego uniwersum klasycznych potworów - wysokobudżetowego widowiska "Mumia" z Tomem Cruisem.

Reklama

Po raz pierwszy historię tytułowego wilkołaka opowiedziano w 1941 roku w filmie pod tym samym tytułem. Główną rolę zagrał w nim Lon Chaney Jr. W 2010 do kin trafił remake z Benicio Del Toro w roli głównej. Okazał się jednak finansową i artystyczną klapą.

Pierwotnie reżyserem filmu "Wolfman" miał być Leigh Whannell ("Niewidzialny człowiek"). Musiał on jednak zrezygnować z powodu innych zobowiązań zawodowych. Zastępujący go Derek Cianfrance napisze też scenariusz produkcji. Prawdopodobnie będzie to uwspółcześniona opowieść o człowieku ugryzionym przez wilkołaka.

"Horrory były moją pierwszą miłością. Pokazały mi, do czego zdolne jest kino pod względem narracyjnym, psychologicznym i estetycznym. Reżyseria tego filmu to spełnienie moich marzeń, szczególnie że będę znów mógł pracować z Ryanem Goslingiem. Jestem podekscytowany i zainspirowany do pracy ze studiami Universal i Blumhouse w przywróceniu tego potwora do życia w naszej zbiorowej świadomości" - powiedział Cianfrance cytowany przez portal "Variety".

Czytaj również:

Znany polski aktor nie żyje. Był gwiazdą wielu seriali

Szokująca przemiana polskiej aktorki! Wygląda jak staruszka

Gwiazda TVN-u bez stanika. Przesadziła?

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Derek Cianfrance | Ryan Gosling

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy