Reklama

Reklama

"Wilkołak nocą": Najbardziej autorska produkcja Marvela?

Amerykańska wytwórnia filmowa Marvel zrealizowała dla platformy streamingowej Disney+ komiks "Werewolf by Night" ("Wilkołak nocą"). Utrzymany w kolorystyce czerni i bieli horror zbiera pochlebne opinie. Mówi się o tym, że takiej produkcji w uniwersum Marvela jeszcze nie było.

Produkcja "Wilkołak nocą" trafi na platformę Disney+ 7 października, z okazji zbliżającego się Halloween. W sieci już teraz pojawiły się jednak pierwsze opinie krytyków, którzy widzieli film. Znawcy twierdzą, że to najbardziej autorska produkcja w bogatej historii studia. 

Pierwszym aspektem wyróżniającym film jest niewątpliwie fakt, że jest czarno-biały, co ciekawe sam komiks utrzymywany był w klasycznej, kolorowej kolorystyce.

"Wilkołak nocą" zbiera pozytywne recenzje

Recenzenci ujawnili m.in., że film stanowi osobą historię, która może zaciekawić widzów. Nie powinniśmy się jednak spodziewać wielu znajomych twarzy. Na Twitterze rozgorzała dyskusja na temat produkcji, w której dominują pochlebne opinie. 

Reklama

Pojawiają się głosy, że film stanowi list miłosny do klasycznych produkcji o potworach. Choć podstawą gatunkową jest horror, to w filmie nie brakować ma także wątków komediowych. 

"Mam nadzieję, że w przyszłości MCU zobaczymy o wiele więcej projektów, takich jak 'Wilkołak nocą'. To bardzo prosta historia, ale jednocześnie agresywnie samodzielna i stylowa w sposób, który jest wyjątkowy dla tej franszyzy. Bardzo fajna uczta na Halloween" - ocenił Evil Eric Eisenberg. 

"Jako fan Marvela i fan horroru mam nadzieję, że odkryją więcej tego zakątka wszechświata. I mam nadzieję, że Michael Giacchino dostanie stery" - podkreślił Jacob Hall. 

"Michael Giacchino zrobił coś naprawdę wyjątkowego. Więcej tego proszę!" - pisze Erik Voss. 

Zobacz również:

Gwyneth Paltrow kończy 50 lat. Rzuciła karierę. Co teraz robi?

Hugh Hefner: Nagie kobiety i ambitne kino

"Johnny" hitem polskich kin. Film obejrzało już 100 tysięcy widzów  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wilkołak nocą | marvel | Disney+

Reklama

Reklama

Reklama