Reklama

"Wiking": Jest pierwszy zwiastun filmu Roberta Eggersa

Pojawił się pierwszy zwiastun filmu "Wiking" w reżyserii Roberta Eggersa ("Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii", "The Lighthouse"). Polska premiera onbrazu zaplanowana jest na 22 kwietnia 2022.

Pojawił się pierwszy zwiastun filmu "Wiking" w reżyserii Roberta Eggersa ("Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii", "The Lighthouse"). Polska premiera onbrazu zaplanowana jest na 22 kwietnia 2022.
Alexander Skarsgard w filmie "Wiking" /materiały prasowe

"Wiking" to thriller o zemście, opowie o księciu Wikingów, który szuka zemsty po tym jak jego ojciec został zamordowany.

Bohaterem filmu "Wiking", którego akcja umiejscowiona jest w X wieku na Islandii, jest nordycki książę Amleth (w tej roli Alexander Skarsgard), którego ojciec zostaje zamordowany. Amleth wyrusza więc w niebezpieczną misję, której celem jest zemsta na osobach, które są winne śmierci jego ojca.

Reklama

Obok Skarsgarda, w filmie wystąpili także: Anya Taylor-Joy, Nicole Kidman, Ethan Hawke, Willem Dafoe, Claes Bang oraz Bjork.

Dla islandzkiej będzie to pierwsza rola filmowa od czasu 2005 roku. W filmie wcieli się w intrygującą postać opisywaną jako słowiańska wiedźma. Ethan Hawke wcieli się w postać króla Horwendila, a Kidman zagra jego żonę, królową Gudrun.

"Wiking": Alexander Skarsgard wygląda w tym filmie jak bestia

"To niewiarygodny film. Widziałem jego zmontowany czterominutowy fragment i byłem oszołomiony. Połączenie wyobraźni Eggersa z folklorem wikingów... Jezu, człowieku! Alexander Skarsgard wygląda w tym filmie jak bestia. Jest tu scena, w której pokonuje przeciwnika, pochyla się nad nim i zębami wygryza mu gardło. Krzyczy potem prosto w niebo, zrywa ubranie, a ty myślisz, że to wcale nie jest żaden kulturysta, tylko prawdziwy, poważny aktor" - zachwycał się wcześniej efektami pracy Eggersa występujący w filmie "Wiking" Ralph Ineson. 

"Skarsgard wygląda tu niczym potwór. Jego oddanie dla tej roli było niewiarygodne. Szczerze mówiąc, myślę, że ten film będzie arcydziełem" - dodawał Ineson.

"Wiking": Świat jeszcze czegoś takiego nie widział

"Jestem przeszczęśliwa, że znów pracujemy z Robertem. Jesteśmy przyjaciółmi dłużej niż współpracownikami. Możliwość ponownego tworzenia razem sztuki jest wspaniała. Jestem bardzo dumna, że mogę uczestniczyć w tym projekcie. Zaprezentujemy światu coś, czego naprawdę jeszcze nikt nie widział. To prawdziwy 'film Roberta Eggersa'. Osobom, które pierwszy raz z nim współpracują, powtarzam: 'Będzie wam zimno, nigdy nie będzie wam wygodnie, ale efekt będzie niesamowity'" - Anne Taylor-Joy, która zagrała w debiutanckim filmie Eggersa "Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii", mówiła w rozmowie z  portalem Collider.

Ostatnim filmem Eggersa jest "The Lighthouse" z Robertem Pattinsonem i Willemem Dafoe. Jego premierowy pokaz odbył się podczas festiwalu w Cannes w 2019 roku. Film został uznany za jeden z najlepszych z prezentowanych podczas tej edycji imprezy.

Zobacz również:

Gwiazda zginęła jako pierwsza. Widzowie byli w szoku!

Piękna Polka krótko po porodzie. Jak wygląda?

Królowa wpadek? Największa fajtłapa w świecie kina!

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Robert Eggers | Wiking (film)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy