Reklama

Reklama

Urszula Gałecka nie żyje. Aktorka miała 71 lat

Zmarła Urszula Gałecka. Aktorka najbardziej znana z takich produkcji, jak "Kolumbowie", "Polowanie na muchy", "Kardiogram" czy "Czekam na Monte-Carlo", miała 71 lat.

Jan Englert i Urszula Gałecka w filmie "Kolumbowie" (1970)

Nie żyje Urszula Gałecka. Nie była aktorką zawodową, popularność zyskała na przełomie lat 60. i 70. XX wieku. Wtedy zagrała swe najważniejsze role. Potem porzuciła aktorstwo.

Urszula Gałecka - najważniejsze role

Urodziła się 30 marca 1950 roku w Krakowie. Zadebiutowała w 1968 roku w filmie "Molo". Potem wystąpiła w filmach Krzysztofa Zanussiego "Struktura kryształu" i "Polowanie na muchy" Andrzeja Wajdy. Następnie pojawiła się w obrazie "Czekam na Monte-Carlo".

W 1970 roku wystąpiła u boku Jana Englerta, Władysława Kowalskiego i Karola Starsburgera w głośnym serialu Janusza Morgensterna "Kolumbowie".

Reklama

Wydawało się, że jej kariera potoczy się błyskawicznie, ale Gałecka zagrała jeszcze tylko w trzech filmach: "Album polski", "Kardiogram" i "Dekameron, czyli cudowne przytrafienie pewnego nieboszczyka".

Po tych produkcjach Urszula Gałecka zakończyła aktorską karierę. Zachwycała urodą: ponętną figurą, blond włosami i wielkimi oczami.

"Największa postać przypadła jej w dramacie sportowym "Czekam w Monte-Carlo" w którym jej bohaterka nazywała się Ursula Anderson, co było zabawnym nawiązaniem do Ursuli Andress, Gałecka ze względu na typ urody była nazywana jej polskim odpowiednikiem" - można przeczytać we wspomnieniu aktorki na Facebooku.

Czytaj również:

Znana aktorka nieuleczalnie chora

Piękna ona, piękny on. To był romans wszech czasów

Najsłynniejsza kradzież w historii polskiego kina

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL