Reklama

Reklama

"TOPR. Na każde wezwanie": Wyjątkowy dokument o bohaterskim zawodzie!

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego już od 112 lat idą w góry, aby pomagać potrzebującym. Z tej okazji z pewnością warto pochylić się nad wartością ich pracy, oglądając film "TOPR. Na każde wezwanie". Produkcja jest filmem dokumentalnym o bohaterskich postawach ludzi, którzy ryzykując własne życie, idą ratować je innym. Film można obejrzeć na platformie Polsat Go.

Ratownicy TOPR w czasie ćwiczeń (2021 rok)

Film dokumentalny "TOPR. Na każde wezwanie" przedstawia wzruszające historie ratowników, których powołaniem jest nieść pomoc, nierzadko w obliczu ogromnego ryzyka. Produkcja oddaje także hołd ratownikom, którzy zginęli w Tatrach, udzielając pomocy potrzebującym.  

 - To jest bardzo dobra produkcja dokumentalna, zrobiona w sposób subtelny o najpoważniejszych sprawach, które nas dotykały - mówił w Polsat News Jan Krzysztof, naczelnik TOPR.

Reklama

Film opowiada również o najtragiczniejszych momentach w historii  TOPR-u. Była to m.in. katastrofa śmigłowca, do której doszło 11 sierpnia 1994 roku, zginęło wtedy dwóch pilotów i dwóch ratowników. W filmie po raz pierwszy od 25 lat, ratownicy, którzy chwilę przed katastrofą wyskoczyli ze śmigłowca, szczerze i otwarcie opowiedzieli o tym zdarzeniu i o stracie swoich przyjaciół.

"TOPR. Na każde wezwanie" - dokument o ratownikach

Na opowieść ukazaną w dokumencie składają się rozmowy z ratownikami TOPR, lekarzami, ekspertami, uratowanymi, a także rodzinami zmarłych. W obrazie  wykorzystano archiwalne zdjęcia z Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem i materiały z prywatnych kamer ratowników TOPR.

Autorami dokumentu są Natalia Knapik, Wojciech Pochrzęst i Radosław Kietliński. Film powstał w związku z 110 rocznicą powstania TOPR-u. Można go zobaczyć za darmo na platformie Polsat GO

Zobacz również:

Bill Murray superbohaterem? Zagra w filmie Marvela

Cezary Pazura: 100 ról? Nie czuję tego w kościach

"To musi być miłość": Chodzi o to, żeby być szczęśliwym [obsada, fabuła, zwiastun]

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje