Reklama

Reklama

"Top Gun Maverick" największym kasowym sukcesem w karierze Toma Cruise'a

"Top Gun Maverick" to największy kasowy sukces w karierze Toma Cruise'a. Najnowsza produkcja z udziałem aktora zarobiła już ponad 800 milionów dolarów.

"Top Gun Maverick" to największy kasowy sukces w karierze Toma Cruise'a. Najnowsza produkcja z udziałem aktora zarobiła już ponad 800 milionów dolarów.
Tom Cruise w filmie "Top Gun Maverick" /UIP /materiały prasowe

Do tej pory najbardziej kasowym filmem Toma Cruise'a pozostawał "Mission: Impossible - Fallout", który zarobił na całym świecie 791 milionów dolarów.

Z wynikiem 806,4 miliony dolarów "Top Gun: Maverick" nie tylko stał się największym przebojem w karierze aktora, jest też obecnie najbardziej kasowym filmem roku w Stanach Zjednoczonych.

Specjaliści prognozują, że "Top Gun: Maverick" powinien osiągnąć wynik 900 milionów dolarów. Przekroczenie granicy miliarda dolarów w światowym zestawieniu box office byłoby realne, gdyby film pokazywany był w Chinach i Rosji - dodają eksperci.

Reklama

"Top Gun Maverick": Najlepiej oceniany film w karierze Toma Cruise'a

"Czekałem ze zrobieniem sequela, aż pojawi się historia warta sequela, a technologia tak się rozwinie, że będzie można realniej przedstawić to, czego doświadcza pilot myśliwca" - Tom Cruise mówi w materiale promującym film "Tom Gun Maverick".

"Top Gun: Maverick" w końcu trafił do kin po dwóch latach zawieszenia z powodu pandemii i spotkał się z ogromnym entuzjazmem, zarówno ze strony widzów, jak i krytyków. Według serwisu Rotten Tomatoes film jest najlepiej ocenianą produkcją w płodnej karierze Toma Cruise'a, zaraz obok najnowszej części serii "Mission: Impossible".

Film ma obecnie znakomite 97 procent na Rotten Tomatoes, taki sam wynik jak "Mission: Impossible - Fallout". To oznacza, że prawie wszyscy recenzenci wystawili pozytywną opinię. Możliwe, że wynik "Top Gun: Maverick" podniesie się lub spadnie, ponieważ podliczane są końcowe recenzje.

"Top Gun": Tego nie wiedzieliście o filmie!

Pierwszy "Top Gun" z 1986 roku odniósł ogromny sukces komercyjny, ale nie wzbudził takiego samego szacunku recenzentów. Wynik kultowego filmu wynosi 58 procent na Rotten Tomatoes. 

Niedawno okazało się, że niewiele brakowało, a aktora znanego z filmowej serii "Mission: Impossible" nie zobaczylibyśmy na ekranie. Producent "Top Guna", Jerry Bruckheimer ujawnił, że Cruise wielokrotnie odrzucał ikoniczną, jak się później okazało, rolę porucznika Pete'a "Mavericka" Michella.

Zobacz też:

Ten film wywołał w Polsce skandal. Teraz okazuje się, że to nie koniec

Erotyczne sceny i śmiałe sesje? Tak zaczynała polska gwiazda

Był u szczytu sławy, gdy zniknął. Kariera zniszczona przez seks

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Top Gun Maverick | Tom Cruise

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL