Reklama

"Titanic" ulubionym romantycznym filmem wśród polskich internautów

Walentynki i romantyczny film zdają się duetem idealnym. Aby dowiedzieć się, które miłosne produkcje cieszą się największą popularnością wśród rodzimej publiczności firma SentiOne przeanalizowała wypowiedzi polskich internautów z ostatnich trzech lat pod kątem najczęściej wymienianych filmów o miłości. Niekwestionowanym liderem okazał się "Titanic".

Jak pokazuje badanie, mimo upływu lat, filmowe losy Jacka i Rose wciąż są chętnie omawiane przez polskich internautów - w ciągu ostatnich trzech lat wspominali o nich ponad 153,2 tys. razy, a ich wzmianki były przeczytane 305 mln razy. Można się domyślać, że jednym z najbardziej dyskutowanych kwestii jest to, czy Rose mogła uchronić swego ukochanego przed śmiercią, oddając mu trochę miejsca na drzwiach służących za prowizoryczną tratwę. Niedawny eksperyment z udziałem kaskaderów, przeprowadzony na potrzeby dokumentu realizowanego przez "National Geographic" rozwiał wszelkie wątpliwości. Sam Cameron przyznał, że "choć przeżycie obojga bohaterów zależało od kilku czynników", Jack miał szansę na ocalenie.

Reklama

"Titanic" powraca na ekrany kin

Z tą wiedzą widzowie mogą udać się ponownie do kin, bowiem z okazji swojego 25-lecia, 10 lutego "Titanic" powróci na duży ekran w zremasterowanej wersji. Choć film zadebiutował w kinach w grudniu, to właśnie Dzień Zakochanych był tą datą, kiedy to dochodowa produkcja Jamesa Camerona zarobiła najwięcej, co reżyser postanowił wyraźnie zaznaczyć datą premiery odświeżonej wersji.

Drugie miejsce w rankingu romantycznych filmów cieszących się największą popularnością wśród polskich internautów zajęło "Śniadanie u Tiffany’ego". Ten ponadczasowy klasyk z 1961 roku z jedną z najbardziej zapamiętanych ról Audrey Hepburn w ciągu ostatnich trzech lat wspominany był blisko 85,6 tys. razy. Na podium znalazło się także "Dirty Dancing", które pojawiło się w niemal 63 tys. wypowiedzi polskich internautów.

Już spoglądając na pierwszą trójkę tego zestawienia widać, że jeśli chodzi o kinowe produkcje z wielką miłością w tle, Polacy przywiązani są do romantycznych klasyków. Co potwierdza dalsza część zestawienia, w której tylko cztery filmy zostały nakręcone po 2000 roku, a najnowszy pochodzi z roku 2005.

W pierwszej piątce zestawienia uplasowały się kolejno: "Przeminęło z wiatrem" i "Pretty Woman", które wyprzedziły takie produkcje, jak: "To właśnie miłość", "Dziennik Bridget Jones" i "Pamiętnik. Zestawienie zamykają "Duma i uprzedzenie" i kultowa "Casablanca".

Zobacz również: 

"Titanic": Billy Zane dzięki filmowi zrobił... karierę malarską

"Titanic" wróci na ekrany kin w zremasterowanej wersji 

James Cameron i Kate Winslet: Trauma po filmie "Titanic"

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Titanic | Dirty Dancing | Śniadanie u Tiffany´ego

Reklama

Reklama

Reklama