Reklama

"Titanic: 25. rocznica": Kultowy film wraca na ekrany kin! Kiedy premiera?

Jednym z punktów obchodów 25. rocznicy premiery filmu "Titanic" Jamesa Camerona będzie jego powrót do kin. Premierę zaplanowano na 10 lutego 2023. Widzowie zobaczą zremasterowaną wersję filmu Camerona w technologii 3D 4K HDR.


"Titanic": Nowa wersja na 25-lecie filmu

"Titanic" trafi ponownie do kin dwa miesiące po premierze innego filmu Jamesa Camerona, "Avatar: Istota wody". Niektóre technologie wykorzystane przy projekcji tej kontynuacji "Avatara" zostaną użyte również w przypadku "Titanica" z 1997 roku, co ma zapewnić niezapomniane wrażenia wizualne. Film ma być pokazywany w technologii high frame rate zapewniającej zwiększoną płynność ruchu.

Reklama

Po raz pierwszy trójwymiarowa wersja "Titanica" pojawiła się w kinach w 2012 roku z okazji 15-lecia premiery tego filmu. Ponowne wyświetlanie tej produkcji w kinach nie powinno jednak doprowadzić do przetasowań na liście najbardziej dochodowych filmów wszech czasów. "Titanic", który zarobił dotąd prawie 2,2 miliarda dolarów, zajmuje na niej trzecie miejsce. Do drugiego w zestawieniu filmu "Avengers: Koniec gry" brakuje mu ponad 600 milionów dolarów.

"Titanic" to największy hit Jamesa Camerona do czasu premiery "Avatara". Z występujących w nim Leonardo DiCaprio i Kate Winslet uczynił międzynarodowe gwiazdy. Film Camerona został nagrodzony jedenastoma Oscarami, w tym dla najlepszego filmu i za najlepszą reżyserię.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Titanic

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy