Reklama

Sean Penn przyjedzie do Krakowa. Spotka się z prezydentem Majchrowskim

Hollywoodzki aktor Sean Penn przyjedzie w środę do Krakowa. Gwiazdor, który jest prezesem fundacji CORE, ma podpisać z prezydentem Krakowa porozumienie o współpracy w zakresie pomocy ukraińskim uchodźcom - informuje "Gazeta Wyborcza".

Hollywoodzki aktor Sean Penn przyjedzie w środę do Krakowa. Gwiazdor, który jest prezesem fundacji CORE, ma podpisać z prezydentem Krakowa porozumienie o współpracy w zakresie pomocy ukraińskim uchodźcom - informuje "Gazeta Wyborcza".
Sean Penn /Cindy Ord /Getty Images

Sean Penn od wielu lat angażuje się w działalność filantropijną. Słynny hollywoodzki aktor założył przed laty organizację charytatywną CORE, która ma ogromne zasługi w niesieniu pomocy ofiarom kataklizmów, takich jak trzęsienie ziemi na Haiti, do jakiego doszło w 2010 roku. Od wybuchu pandemii fundacja koncentrowała się na wspieraniu służby zdrowia w walce z globalnym kryzysem epidemiologicznym, dostarczając setki tysięcy testów na obecność koronawirusa na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Teraz aktor zaangażował się w pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.

Reklama

Organizacja CORE działa w Lublinie i Rzeszowie, skupia się na zapewnianiu uchodźcom środków higieny, koców termicznych, a także dostępu do jedzenia, wody, bezpiecznego transportu i schronienia. Teraz Penn ma nawiązać współpracę z Krakowem.

Sean Penn kręci film o wojnie na Ukrainie

Przypomnijmy, że Sean Penn postanowił nakręcić film dokumentalny o rosyjskiej inwazji w Ukrainie. Gwiazdor przyjechał do Kijowa jeszcze przez rozpoczęciem wojny.

Odwiedził m.in. Kancelarię Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i rozmawiał z wicepremier Iryną Wiereszczuk, a także lokalnymi dziennikarzami i członkami ukraińskiego wojska. To nie pierwszy raz, kiedy filmowiec angażuje się w antywojenne i humanitarne operacje.

"Reżyser specjalnie przyjechał do Kijowa, aby utrwalić wszystkie wydarzenia, które obecnie dzieją się w Ukrainie i powiedzieć światu prawdę o inwazji Rosji na nasz kraj. Sean Penn należy do tych, którzy dziś wspierają Ukrainę w samej Ukrainie. Nasz kraj jest mu wdzięczny za taki przejaw odwagi i uczciwości. Sean Penn demonstruje odwagę, której brakowało wielu innym, w szczególności niektórym zachodnim politykom. Im więcej takich ludzi - prawdziwych przyjaciół Ukrainy, którzy wspierają walkę o wolność - tym szybciej możemy powstrzymać tę haniebną inwazję Rosji" - czytamy w oświadczeniu ukraińskiego rządu.

Pod koniec lutego gwiazdor opuścił jednak Ukrainę

"Wraz z dwoma kolegami przeszliśmy wiele kilometrów w stronę polskiej granicy, po tym jak porzuciliśmy nasz samochód przy drodze" - napisał Sean Penn na Twitterze, zamieszczając fotografię, gdy ciągnie podróżną torbę obok dziesiątek pojazdów.

"Niemal wszystkie widoczne na zdjęciu samochody wypełnione są wyłącznie kobietami z dziećmi, większość bez śladu choćby jednego bagażu. Te samochody są jedyną cenną rzeczą, jaką posiadają" - dodał aktor.

Sean Penn chwali Ukraińców

Wcześniej Penn odwiedził Ukrainę w listopadzie 2021 roku. Już wtedy zaczął przygotowywać się do nakręcenia swojego filmu dokumentalnego, odwiedzając jednostki wojskowe tego kraju. Dokument ma być produkcją Vice Studios we współpracy z Vice World News i Endeavour Content. 

"To już teraz jest brutalny błąd, który odebrał wiele żyć i złamał wiele serc. Jeśli pan Putin nie ustąpi, to uważam, że popełni najbardziej potworny błąd dla całej ludzkości. Prezydent Zełenski i cały ukraiński naród już teraz tworzą historię jako symbole odwagi i honoru. Ukraina jest niczym ostrze włóczni, której trzon stanowi demokracja. Jeśli pozwolimy jej walczyć samotnie, nasz amerykański duch jest stracony" - mówił gwiazdor.

Zobacz też:

Wychowywał go głównie ojciec. Kim dzisiaj jest syn polskiej seksbomby?

Gwiazda odchodzi z show-biznesu! Co będzie robiła?

Filmy o Ukrainie, które pozwolą lepiej zrozumieć sytuację za wschodnią granicą!

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sean Penn
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy