Reklama

Reklama

Rusłana Pysanka nie żyje. Była znana z roli Horpyny w "Ogniem i mieczem"

Nie żyje Rusłana Pysanka, ukraińska aktorka i prezenterka, w Polsce znana przede wszystkim dzięki roli wiedźmy Horpyny w "Ogniem i mieczem". Jak podaje portal TSN, Ukrainka zmarła w nocy z poniedziałku na wtorek. Miała 56 lat.

Jak podaje wyżej wspomniany serwis, Pysanka tuż po rosyjskiej inwazji na Ukrainę udała się do Niemiec, gdzie spędziła ostatnie miesiące swojego życia. Aktorka od jakiegoś czasu zmagała się z ciężką chorobą, która okazała się śmiertelna. Nie sprecyzowano jednak, o jakie schorzenie dokładnie chodzi. Gwiazda przegrała walkę w nocy z poniedziałku na wtorek. 

Pysanka była ukraińską aktorką i prezenterką. Prowadziła wiele programów telewizyjnych, w tym reality show "Służbowy romans", u boku przyszłego prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego. Za swoje osiągnięcia została uhonorowana ukraińską Państwową Nagrodą im. Ołeksandra Dowżenki. Nagroda przypadła jej w udziale za rolę w filmie "Moskal-czarodziej".

Reklama

Polskim widzom aktorka znana jest przede wszystkim dzięki roli wiedźmy Horpyny z filmu Jerzego Hoffmana - "Ogniem i mieczem". Oprócz występów w Polsce i na Ukrainie, Pysanka od czasu do czasu pojawiała się również w produkcjach holenderskich i rosyjskich. 

Pysanka w 1995 ukończyła studia reżyserskie na Kijowskim Uniwersytecie Teatru, Kina, Telewizji. Od 2012 roku była żoną Igora Isakowa.

Zobacz również: Mickey Rooney Jr. nie żyje. Zmarł w wieku 77 lat

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Ogniem i mieczem

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy