Reklama

"Różyczka 2": Adrian Topol trenował sztuki walki w klasztorze Szaolin

W obsadzie "Różyczki 2" nie brakuje gwiazd. Wystarczy wspomnieć Magdalenę Boczarską, Roberta Więckiewicza i Janusza Gajosa. Grający Dawida, przyjaciela głównej bohaterki, Adrian Topol nie dorównuje im sławą, za to ma równie ciekawy życiorys. Jako dziecko wyjechał do Niemiec i tam robi karierę jak aktor. To też pasjonat sztuk walki, który ma za sobą kilkumiesięczny pobyt w legendarnym chińskim klasztorze buddyjskim, Szaolin.

"Różyczka 2": Adrian Topol zadebiutował w filmie długometrażowym

"Różyczka 2" jest pierwszym polskim filmem długometrażowym, w których zagrał Adrian Topol. Zadebiutował w polskim show-biznesie w 2011 r., grając małą rolę w komediowym serialu kryminalnym "Ludzie Chudego". W filmie Jana Kidawy-Błońskiego, który trafił do kin 20 października, kreuje wychowanego w Wiedniu Dawida, przyjaciela Joanny Warczewskiej. Wspiera ją po tym, jak jej mąż zginął w zamachu terrorystycznym. Później jest dla niej oparciem, gdy musi ona stawić czoła szantażyście. Do filmu Topol dostał się poprzez casting, do którego został zaproszony.

Reklama

Ten kosmopolita urodził się w Zabrzu. Opuścił Polskę mając niespełna 9 lat. Dorastał w zachodniej części Niemiec. Od szóstego roku życia trenował sztuki walki. Jego idolem był Bruce Lee, którego filmy oglądał pasjami. Topol sześciokrotnie został mistrzem Niemiec w różnych stylach walki. Jako nastolatek wymarzył sobie, by znaleźć się w klasztorze Szaolin, kultowym ośrodku chińskich sztuk walki. Zbierał na to pieniądze, pracując po lekcjach, głównie w ogrodnictwie. Resztę pieniędzy dołożyli mu rodzice. Dopiął swojego celu. W wieku 16 lat wyjechał do Chin i spędził w Szaolin trzy miesiące.

"Najwięcej z pobytu w Szaolin wyciągnąłem pod względem mentalnym. Uwierzyłem, że można pokonać swoje granice, że wszystko jest możliwe w życiu, jeśli naprawdę w coś wierzysz. To dało mi dużo siły w dążeniu do tego, żeby być aktorem w Niemczech. A miałem bardzo pod górkę, bo do 18 roku życia mówiłem po niemiecku z polskim akcentem" - opowiada.

Marzenie o aktorstwie również spełnił. Od lat gra w niemieckich filmach i serialach. W 2003 roku otrzymał prestiżową nagrodę telewizyjną dla młodego talentu.

"Różyczka 2": Adrian Topol trenuje sztuki walki co dwa dni

Obecnie stara się trenować sztuki walki co dwa dni. Po zajęciach czuje się zrelaksowany. "Ale to działa tylko wtedy, gdy ciężko ćwiczę. Musi mnie wszystko boleć" - dodaje z uśmiechem. Zaczął od kung-fu, później było taekwondo, teraz przyszedł czas na mieszane sztuki walki.

Kilka tygodni temu ten 42-latek dokonał rewolucji w swoim życiu. Wynajął swoje mieszkanie i wraz z żoną, Polką, przeprowadzili się do kampera. Chcą jeździć po Europie i spędzać jak najwięcej czasu tam, gdzie jest ciepło. (PAP Life)

Andrzej Grabarczuk

Zobacz też:

Sylvester Stallone otarł się o śmierć na planie "Rocky'ego IV". "Pomyślałem — ok, kurtyna"

Adam Driver w Polsce! Popularny aktor odbierze wyjątkowe wyróżnienie

Josh Brolin świętuje 10 lat trzeźwości

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Różyczka 2
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy