Reklama

Adam Driver w Polsce! Popularny aktor odbierze wyjątkowe wyróżnienie

Organizatorzy festiwalu EnergaCAMERIMAGE ogłosili, że laureatem tegorocznej Nagrody Specjalnej dla Aktora będzie Adam Driver. Dwukrotnie nominowany do Oscara gwiazdor pojawi się w Toruniu, by osobiście odebrać wyróżnienie.

Adam Driver w Toruniu na EnergaCAMERIMAGE

"Jest wszechstronnym aktorem, który wnosi do każdej roli intensywność i emocjonalne zrozumienie" - czytamy w komunikacie, który pojawił się na oficjalnej stronie festiwalu EnergaCAMERIMAGE.

"W swoim najnowszym filmie podjął współpracę z Michaelem Mannem, by opowiedzieć o losach Enzo Ferrariego, byłego kierowcy wyścigowego i właściciela fabryki produkującej samochody" - głosi dalsza część wiadomości. Film Manna znalazł się w składzie tegorocznego konkursu głównego festiwalu. Driver przedstawi film uczestnikom wydarzenia.

Reklama

"Piękno kariery Adama Drivera wynika zarówno z tego, że jego wybory są wspaniale nieprzewidywalne, jak i z faktu, że współpracuje wytrwale z innymi filmowcami nad jak najpełniejszym wykorzystaniem języka wizualnego kina. Nie mogliśmy wyobrazić sobie lepszego laureata Nagrody Specjalnej EnergaCAMERIMAGE dla Aktora i cieszymy się, że Adam Driver przybędzie już niedługo do Torunia" - czytamy dalej w komunikacie.

Adam Driver: Kariera

Driver zdobył popularność dzięki udziałowi w serialu "Dziewczyny" stacji HBO. Następnie pojawił się w nowej trylogii "Gwiezdnych wojen" jako Kylo Ren, syn księżniczki Lei i Hana Solo, który przeszedł na ciemną stronę Mocy.

Jednocześnie Driver współpracował z filmowymi autorami (między innymi Martinem ScorseseJimem Jarmuschem i Ridleyem Scottem)  i ciężko pracował na opinię jednego z najzdolniejszych oraz najbardziej wszechstronnych współczesnych aktorów. Za role w "Czarnym bractwie. BlacKkKlansman" Spike'a Lee i "Historii małżeńskiej" Noah Baumbacha był nominowany do Oscara.

"Ferrari" Michaela Manna debiutowało podczas 80. MFF w Wenecji. Film wejdzie do polskich kin 29 grudnia 2023 roku.

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE odbędzie się w Toruniu w dniach od 11 do 18 listopada. 

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Camerimage | Adam Driver
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy