Reklama

Ridley Scott widział nową wersję "Obcego". Jak zareagował?

Najnowsza odsłona serii filmów "Obcy" rozpoczętej głośnym "Ósmym pasażerem Nostromo" Ridleya Scotta trafi na platformę streamingową Hulu/Disney+ dopiero w przyszłym roku. Twórca oryginału miał jednak okazję zapoznać się już z tym, co do tej pory udało się stworzyć reżyserowi filmu o roboczym tytule "Alien: Romulus", Fede Alvarezowi ("Nie oddychaj"). Scott jest zachwycony jego pomysłami.

"Ridley jest w swoich opiniach bardzo ostry"

"Wszyscy ostrzegali mnie przed tym, że Ridley jest w swoich opiniach bardzo ostry. A już szczególnie w sytuacji, gdy ktoś bierze się za jego filmy. Był taki w stosunku do filmu +Blade Runner 2049+, który uważam za arcydzieło, ale on miał z nim problem. Było mu ciężko, bo chodziło o kontynuację jego 'Łowcy androidów'. Zapytałem go o nowego 'Top Guna', a on się tylko skrzywił. Dopytałem go, co ma na myśli. Odpowiedział, że film jego brata Tony’ego był oryginalny, a o kontynuacji nie ma co mówić. Starał się je szanować, ale widać było, że było to dla niego trudne. Pomyślałem więc, że nie mam szans ze swoim filmem" - powiedział Fede Alvarez w rozmowie z Guillermo del Toro przy okazji imprezy DGA Latino Summit 2023.

Reklama

"Alien: Romulus": Nowy "Obcy" zbliża się wielkimi krokami

"Fede, cóż mogę powiedzieć?"

Mimo tych obaw Alvarez zdecydował się pokazać Scottowi swoją wersję "Obcego". Jak mówi, zależało mu na tym, żeby mistrz zobaczył jego film jako pierwszy. "Chciałem porozmawiać z nim osobiście w cztery oczy. Nawet gdyby ocenił, że zniszczyłem jego spuściznę. Nie chciałem otrzymać maila, który rozpoczyna się od: 'Ridley uważa...'. Obejrzał więc gotowy materiał, wszedł do pokoju i mówi: 'Fede, cóż mogę powiedzieć? Film jest zaje...y!'. Dla mnie było to bardzo ważne. Moja rodzina wie, że jednym z najlepszych momentów mojego życia było już samo to, że taki mistrz jak Ridley obejrzał mój film. Ale coś takiego? Gadaliśmy potem przez godzinę o rzeczach, które mu się podobały. Jednym z największych komplementów dla mnie, jako scenarzysty filmu, było to, gdy ocenił filmowe dialogi jako wspaniałe" - opowiada Alvarez.

"Alien: Romulus" będzie pierwszym filmem serii powstałym od momentu przejęcia studia Fox przez studio Disneya. Dwie poprzednie odsłony serii wyreżyserowane przez Scotta - "Prometeusz" z 2012 roku oraz "Obcy: Przymierze" z 2017 roku - cieszyły się umiarkowaną popularnością wśród widzów. 

Isabela Merced gwiazdą nowego filmu z serii "Obcy"

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Ridley Scott
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy