Reklama

Reklama

Richard Gere bezdomny na ulicach Nowego Jorku! Jak powiódł się eksperyment społeczny?

Hollywoodzki aktor został bezdomnym? Jak to możliwe? Richard Gere postanowił jakiś czas temu przeprowadzić eksperyment społeczny, żeby sprawdzić, jak ludzie reagują na osoby z tak zwanego marginesu. Jego obserwacje były przytłaczające.

Hollywoodzki aktor został bezdomnym? Jak to możliwe? Richard Gere postanowił jakiś czas temu przeprowadzić eksperyment społeczny, żeby sprawdzić, jak ludzie reagują na osoby z tak zwanego marginesu. Jego obserwacje były przytłaczające.
Richard Gere jako bezdomny na ulicach Nowego Jorku /AKM Images / Backgrid USA /Agencja FORUM

Richard Gere jako bezdomny na ulicach Nowego Jorku

To prawdziwa historia. Jakiś czas temu Richard Gere wyszedł na ulice Nowego Jorku, udając bezdomnego. Aktor spędził cały dzień, grzebiąc w śmietnikach w poszukiwaniu jedzenia i rozmawiając z prawdziwymi bezdomnymi. Ludzie mijali go obojętnie, niechętnie sięgali do portfela, nie interesowali się też tym, dlaczego znalazł się na ulicy.

Cały czas aktorowi towarzyszyła ekipa filmowa, rejestrując jego rozmowy z przygodnie spotkanymi osobami oraz z bezdomnymi. Oczywiście nikt go nie rozpoznał. Po zakończonym eksperymencie Richard Gere zamieścił przejmujący wpis na swoim profilu na Facebooku.

Reklama

Gere wyznał, że po zakończonym eksperymencie wrócił na ulicę, na której udawał bezdomnego i każdej potrzebującej osobie dał coś jedzenia i wręczył po 100 dolarów.

Richard Gere nie pierwszy raz "zagrał" bezdomnego

Aktor nie pierwszy raz "zagrał" bezdomnego. Przygotowując się do roli w filmie "Poza czasem" w reżyserii Orena Movermana, aktor udawał na ulicach Nowego Jorku bezdomnego, a ukryta kamera filmowa reakcje mijających go ludzi.

Wtedy też nikt nie rozpoznał hollywoodzkiego gwiazdora. W ciągu niecałej godziny aktor zebrał tylko dwa dolary i 50 centów oraz trochę jedzenia. Spotkał się też z agresją.

Charytatywna działalność aktora

Richard Gere od lat działa charytatywnie, nie tylko na rzecz bezdomnych. Wielokrotnie apelował do polityków, aby wspierali - przede wszystkim systemowo - osoby, będące w kryzysie.

Aktor od wielu lat jest członkiem organizacji "New York’s Coalition for the Homeless", pomagającej bezdomnym. W 1991 roku założył fundację "The Gere Foundation", zajmującą się sprawami humanitarnymi. Jest również założycielem "Tibet House" - organizacji działającą na rzecz Tybetu.

Angażuje się także w prace organizacji praw człowieka "Survival International", która pomaga grupom etnicznym i plemionom z niemal całego świata w walce o ich terytorium i prawo do życia w wolności.

Zobacz też:

"Forrest Gump": Tom Hanks nie chciał kultowej sceny

Karolina Bielawska nakręci filmową biografię Violetty Villas

Mel Gibson ojcem Leonarda DiCaprio? "Szykowała się wspaniała obsada"

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Richard Gere

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL