Reklama

Reklama

"Prawo Halyny"? Czas na zmiany po wypadku na planie "Rust"

Amerykański aktor Alec Baldwin, który ponad dwa tygodnie temu przypadkowo postrzelił śmiertelnie operatorkę zdjęć podczas nagrywania filmu "Rust", napisał w poniedziałek na Twitterze, że produkcje filmowe i telewizyjne powinny zatrudniać policjantów do monitorowania broni na planie.

Wypadek na planie "Rust" wymusi zmiany w Hollywood?

Alec Baldwin podkreślił, że policja powinna pilnować, czy broń używana podczas filmowania jest bezpieczna. "Każdy film czy produkcja telewizyjna, kręcone z użyciem broni, fałszywej lub jakiejkolwiek innej, powinny mieć na planie policjanta, wynajętego przez produkcję do monitorowania bezpieczeństwa broni" - napisał Baldwin na Twitterze.

"Rust": Wypadek na planie zmusi Hollywood do zmian?

Agencja Reuters zaznacza, że po śmiertelnym wypadku na planie filmu "Rust" Hollywood zaczął rozważać wprowadzenie nowych środków bezpieczeństwa podczas kręcenie filmów. Producenci i członkowie ekip filmowych zastanawiają się, jak zapobiec podobnej tragedii w przyszłości.

Reklama

Niektórzy zaapelowali już o wprowadzenie zakazu korzystania z prawdziwej broni. Reżyserka filmu "Sztuka melanżu" Olivia Wilde wezwała Hollywood do wdrożenia środków, które nazwała "Prawem Halyny".

"Hollywood: Nadszedł czas, aby stworzyć 'Prawo Halyny', które zabroni używania prawdziwej broni palnej na planach filmowych i stworzy bezpieczne środowisko pracy dla wszystkich pracowników" - napisała Wilde na Twitterze.

Podobnego zdania jest niezależny amerykański filmowiec Bandar Albuliwi, który oświadczył: "Prawdziwa broń nie jest już potrzebna na planach filmowych. Żądamy, aby Alec Baldwin wykorzystał swoje wpływy w hollywoodzkim przemyśle filmowym, aby wprowadzić zmiany i zakazać prawdziwej broni podczas nagrywania filmów".

Producent i aktor Dwayne Johnson zapowiedział, iż w jego przyszłych produkcjach będą używane tylko gumowe pistolety. Z kolei producenci policyjnego serialu telewizyjnego ABC "The Rookie" ogłosili, że w filmie nie będzie już broni "na żywo", a zamiast niej zostaną użyte wiatrówki i efekty generowane komputerowo.

Eric Kripke, producent wykonawczy satyrycznego serialu Amazon "The Boys", napisał na Twitterze: "Nigdy więcej nie będzie już broni ze ślepakami na moich planach. Użyjemy efektów wizualnych VFX. Kto jest ze mną?".

Baldwin 21 października postrzelił śmiertelnie operatorkę zdjęć Halynę Hutchins podczas kręcenie zdjęć do filmu "Rust". Prokuratura w Santa Fe, gdzie wydarzył się wypadek, prowadzi śledztwo w tej sprawie; na razie nie postawiono nikomu zarzutów karnych.

Czytaj również:

Jakie były ostatnie słowa zabitej operatorki?

Wypadek na planie filmu "Rust" mógł być wynikiem sabotażu

Maciej Stuhr na polsko-białoruskiej granicy

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Rust | Alec Baldwin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje