Reklama

Reklama

"Rust": Wypadek na planie filmu mógł być wynikiem sabotażu

Wypadek, w którym zginęła operatorka zdjęć do filmu "Rust" Halyna Hutchins, postrzelona przez Aleca Baldwina, mógł być wynikiem sabotażu - oświadczyli w środę prawnicy, reprezentujący zbrojmistrza pracującego na planie.

Alec Baldwin na planie filmu "Rust"

Zbrojmistrzem była Hannah Gutierrez-Reed, która odpowiadała za broń używaną podczas kręcenia zdjęć. Jej prawnicy w wypowiedzi dla telewizji NBC podkreślili, że ich klientka załadowała broń dla Baldwina amunicją z pudełka z atrapami nabojów i że nie wie, skąd w pistolecie mógł znaleźć się ostry nabój.

"Rust": Sabotaż na planie filmu?

"Zakładamy, że ktoś musiał włożyć ostrą amunicję do tego pudełka. Jeśli się nad tym zastanowić, to osoba, która włożyła ostrą amunicję do pudełka z atrapami nabojów, musiała chcieć sabotować kręcenie zdjęć" - powiedział jeden z prawników Jason Bowles.

Reklama

"To jedyny powód, by zrobić coś takiego. Tam byli ludzie, którzy opuścili sesję, ponieważ nie byli zadowoleni"  - powiedział Bowles, nawiązując do faktu, że kilka godzin przed tragedią, która miała miejsce 21 października, siedmiu członków ekipy odeszło z planu, protestując przeciwko warunkom pracy i problemom produkcyjnym.

"Jest pewien czas, w przybliżeniu między godziną 11 a 13 tego dnia, w którym broń palna pozostawała czasami bez opieki; wtedy mógł nastąpić sabotaż" - przekonywał prawnik.

Wypadek na planie filmu "Rust": Znaleziono 500 sztuk amunicji

Kilka dni temu agencja AP pisała, że śledczy stanu Nowy Meksyk doszli do wniosku, iż w sposobie obchodzenie się z bronią na planie filmu "Rust" panowało "pewne rozprężenie", ale jest jeszcze za wcześnie, aby ustalić, czy komukolwiek zostaną postawione zarzuty karne.

Szeryf hrabstwa Santa Fe Adam Mendoza mówił wcześniej, że podczas przeszukiwania miejsca zdarzenia znaleziono ok. 500 sztuk amunicji — naboje ślepe, imitacje nabojów, ale też i ostre pociski.

Czytaj więcej!

Żenująca rola polskiego aktora! Występ poniżej godności?

Skandal na premierze filmu w Teatrze Narodowym! "Polityczny manifest"?

Powrót Krystyny Czubówny! Usłyszymy ją w Netfliksie

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Rust | Alec Baldwin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje