Reklama

Reklama

Pocałował ją Richard Gere. Gwiazda oskarżona o obsceniczne zachowanie

W 2007 roku podczas imprezy charytatywnej bollywoodzka supergwiazda Shilpa Shetty została wyściskana i wycałowana na scenie przez Richarda Gere'a. Wielu hindusów uznało to zdarzenie za gorszące. Sprawa trafiła do sądu i ciągnęła się przez... 15 lat!

Richard Gere i Shilpa Shetty podczas gali w 2007 roku

Shilpa Shetty była ostro krytykowana m.in. za to, że nie oparła się amorom hollywoodzkiego supergwiazdora. Teraz, po 15 latach, sąd uznał, że zarzuty pod adresem bollywoodzkiej aktorki były bezpodstawne.

Pocałował ją Richard Gere. Obsceniczne zachowanie?

Gorsząca dla wielu hinduistów scena rozegrała się w 2007 roku w czasie transmitowanej na żywo imprezy charytatywnej, mającej na celu podniesienie świadomości mieszkańców Indii na temat zagrożeń, jakie niesie za sobą AIDS. W trakcie imprezy Richard Gere serdecznie ucałował Shilpę Shetty w ramię i policzki, a potem przytulił ją, przechylił i dalej obsypywał pocałunkami.

Reklama

Jak przypomina portal "Deadline", zachowanie gwiazd oburzyło członków radykalnych grup religijnych, którzy poczuli się obrażeni publicznym okazywaniem uczuć. W ogniu krytyki znalazła się zwłaszcza Shilpa Shetty, której zarzucano, że nie opierała się Richardowi Gere'owi.

Sprawa wywołała w Indiach burzliwą dyskusję, a jej finałem były nakazy aresztowania Shetty i Gere’a. Oboje aktorów oficjalnie oskarżonych zostało o nieprzyzwoite zachowanie i obsceniczność. Aktor dostał też zakaz wjazdu do Indii.

Zarzuty pod adresem Gere’a szybko zostały wycofane, gwiazdor dostał też ponowne pozwolenie na odwiedzanie Indii. Shetty na uniewinnienie musiała poczekać kilkanaście lat dłużej. Dopiero w tym tygodniu zarzuty pod jej adresem zostały odrzucone przez sąd w Mumbaju jako bezpodstawne.

Dla Shetty nie był to pierwszy raz, gdy została oskarżona o obsceniczne zachowanie. Rok wcześniej skandal wywołały opublikowane przez jeden z dzienników zdjęcia, na których pozowała z aktorką Reemą Sen. Sąd w Maduraju uznał te fotografie za wulgarne, wprowadzające młodzież w błąd i zachęcające do przemocy wobec kobiet.

Zobacz również:

"Obiecująca. Młoda. Kobieta.": Najważniejszy film ery #metoo

Nie żyje Barbara Krafftówna. Co z pogrzebem?

Alicja Bachleda-Curuś: Dlaczego jako nastolatka uciekła z Polski? [wywiad]

"Spider-Man: Bez drogi do domu" znów najlepszy w USA

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Richard Gere

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy