Reklama

Plejada gwiazd w projekcie Boba Dylana

Helen Mirren, Jeff Bridges, Steve Buscemi, Oscar Isaac, Sissy Spacek. To tylko kilka nazwisk z długiej listy gwiazd, które wzięły udział w nagraniu książki "The Philosophy of Modern Song" Boba Dylana. Audiobook ma się ukazać 1 listopada.

Książka zawiera ponad 60 napisanych przez Dylana esejów traktujących o piosenkach takich artystów, jak Stephen Foster, Elvis Costello, Hank Williams i Nina Simone. 

Według "Variety" 81-letni artysta, który niedawno zakończył serię koncertów promujących wydany w 2020 roku albumu "Rough and Rowdy Ways", również będzie lektorem niektórych swoich tekstów w audiobooku. Nie przeczyta jednak żadnego pełnego rozdziału - można liczyć co najwyżej na "głosowe wtrącenia" mistrza.

Bob Dylan: "The Philosophy of Modern Song"

Bob Dylan jest nie tylko piosenkarzem, ale też uznanym literatem. W 2016 roku dostał literacką Nagrodę Nobla za "stworzenie nowej poetyckiej ekspresji, która wpisała się w wielką tradycję amerykańskiej pieśni".

Reklama

Pracę na "The Philosophy of Modern Song" Dylan rozpoczął w 2010 roku. Będzie to jego druga książka po wydanym w 2004 roku pamiętniku "Chronicles Volume One". 

Zobacz również:

Weekend w kinie: Ania Przybylska, syn prezydenty i zombie

100 lat temu urodził się aktor Ryszard Pietruski

Filmowe i serialowe hity na Netfliksie i w HBO Max! Co zobaczymy na ekranach?  

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bob Dylan | Helen Mirren
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy