Reklama

Reklama

Piotr Subbotko laureatem Nagrody im. Krzysztofa Krauzego

Piotr Subbotko został laureatem Nagrody im. Krzysztofa Krauzego, przyznawanej przez Gildię Reżyserów Polskich. Kapituła doceniła go za film "Dziura w głowie".

Piotr Subbotko został laureatem Nagrody im. Krzysztofa Krauzego, przyznawanej przez Gildię Reżyserów Polskich. Kapituła doceniła go za film "Dziura w głowie".
Reżyser "Dziury w głowie" - Piotr Subbotko / fot. Anna Rezulak / KFP /Reporter

Nazwisko laureata podano we wtorek na profilu Gildii Reżyserów Polskich na Facebooku. "Wczoraj Gildia Reżyserów Polskich wręczyła nagrodę im. Krzysztofa Krauzego. Gratulacje dla Piotra Subbotki i ekipy jego filmu 'Dziura w głowie'" - napisano.

Laureata wyłoniła kapituła w składzie: Joanna Kos Krauze, Agnieszka Smoczyńska, Jagoda Szelc, Adrian Panek i Paweł Pawlikowski.

"Dziura w głowie": Bartłomiej Topa jako niespełniony aktor

"Dziurę w głowie" prezentowano w 2018 r. w konkursie głównym 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Rok później obraz uczestniczył w konkursie pełnometrażowych debiutów fabularnych festiwalu "Młodzi i film" w Koszalinie.

Reklama

Film opowiada o niespełnionym aktorze, który odwiedzając umierającą matkę, odkrywa, że kobieta nawiązała przyjaźń z jego sobowtórem. W obsadzie znaleźli się m.in. Bartłomiej Topa, Andrzej Szeremeta, Ewa Dałkowska i Sandra Korzeniak. Autorem scenariusza jest Piotr Subbotko. Za zdjęcia odpowiada Wojciech Staroń, a za muzykę - Paweł Szymański.

Nagroda im. Krzysztofa Krauzego jest przyznawana przez Gildię Reżyserów Polskich reżyserom, których filmy "wyróżnia wrażliwość społeczna, kunszt artystyczny i nonkonformistyczne podejście do sztuki filmowej". Dotychczas wyróżnienie to otrzymali m.in. Wojciech Smarzowski za "Wołyń" i "Kler" oraz Anna Jadowska za "Dzikie róże".

Zobacz również: 

Najgorszy film w historii polskiego kina? Zmieszali go z błotem

Nie żyje znany polski aktor. Miał 64 lata

Niespodzianka w wielkim finale show TVN

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Piotr Subbotko | Dziura w głowie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL