Reklama

"Patrz jak kręcą": Saoirse Ronan na tropie morderstwa

16 września na ekrany polskich kin trafi kryminalna komedia "Patrz jak kręcą". W głównej roli zobaczymy Saoirse Ronan, której kreacja zaskoczy fanów gwiazdy "Ladybird".

16 września na ekrany polskich kin trafi kryminalna komedia "Patrz jak kręcą". W głównej roli zobaczymy Saoirse Ronan, której kreacja zaskoczy fanów gwiazdy "Ladybird".
Saoirse Ronan w filmie "Patrz jak kręcą" /Parisa Taghizadeh. Courtesy of Searchlight Pictures. © 2022 20th Century Studios All Rights Reserved /materiały prasowe

Na West Endzie w latach 50. w trakcie prac nad przygotowaniem filmowej wersji głośnej sztuki ginie jeden z kluczowych członków ekipy. Sprawą morderstwa zajmują się zmęczony życiem inspektor Stoppard (Sam Rockwell) oraz młoda, entuzjastyczna funkcjonariuszka Stalker (Saoirse Ronan). Ten pozornie niedopasowany duet zostaje wrzucony w wir kryminalnych wydarzeń, kiedy podejmuje się ryzykownego śledztwa, którego celem jest rozwikłanie mrocznej tajemnicy londyńskiego teatru - tak brzmi opis fabuły filmu "Patrz jak kręcą".

Reklama

"Patrz jak kręcą": Kto zabił?

"'Patrz jak kręcą' to klasyczna zagadka morderstwa. Jest tu wiele postaci, których losy chce się śledzić i je poznawać. Wszystkie są niesamowicie dramatyczne, przerysowane i ciekawe, a każdy aktor świetnie się sprawdza i prezentuje w swojej roli. Ten film daje widzowi wszystko, czego oczekuje się od takiego gatunku" - twierdzi Saoirse Ronan. "Fabuła jest kompletnie odjechana, ma też kilka mocnych momentów" - dodaje Sam Rockwell, czyli zrzędliwy główny detektyw Stoppard. 

I chociaż akcja rozgrywa się w otrząsającej się z wojny Wielkiej Brytanii stojącej u progu rewolucji seksualnej, to twórcy zarysowali ją lekko i dowcipnie, jak na te mroczne czasy. A osadzając ją w teatrze przy okazji celebracji setnego wystawienia pewnej sztuki, przydali jej pociągającej, artystycznej atmosfery. Oto kryminał w iście angielskim stylu, pełen angielskiego, absurdalnego poczucia humoru oraz niezwykłego klimatu, który tworzyła bohema z tamtych lat.

"Patrz jak kręcą": Wariacja na temat kryminalnego buddy movie

Ale świat teatru to tylko jedno oblicze "Patrz jak kręcą". Drugie stanowi błyskotliwa wariacja na temat kryminalnego buddy movie, który wyraźnie kontrastuje z tym pierwszym. Saoirse Ronan i Sam Rockwell grają: funkcjonariuszkę Stalker (nieopierzonego, lecz zaangażowanego i pełnego pasji żółtodzioba) oraz inspektora Stopparda (zmęczonego życiem, znużonego pracą starego wyjadacza), którzy prowadzą sprawę morderstwa. Pozornie niedobrani główni bohaterowie muszą pokonać dzielące ich różnice, aby złapać zabójcę.

"W gruncie rzeczy historia Stopparda i Stalker jest więc opowieścią o partnerstwie i pracy zespołowej - niezbędnej, aby osiągnąć sukces. - Początkowo żadne z nich nie przypuszcza, że ta współpraca może się dobrze ułożyć. Ale pod koniec jest już znacznie ciekawiej. A po drodze bardzo śmiesznie" - mówi reżyser Tom George. "Niespodziewanie oboje zmieniają siebie nawzajem. On pomaga jej trochę dorosnąć, a ona pomaga mu przywrócić żywiołowość i energię, które kiedyś miał" - dodaje Saoirse Ronan. 

Oprócz Saoirse Ronan i Sama Rockwella w filmie wystąpili także: Adrien Brody, Ruth Wilson, Reece Shearsmith, Harris Dickinson, Charlie Cooper, Shirley Henderson, Lucian Msamati,  Pippa Bennett-Warner, Pearl Chanda, Paul Chahidi, Sian Clifford, Jacob Fortune-Lloyd, Ania Marson, Tim Key  i David Oyelowo.

"Patrz jak kręcą" trafi na ekrany kin 16 września.

Zobacz też:

Netflix. "Willa miłości": Polacy oszaleli na punkcie tego filmu!

"Purpurowe serca": Polacy pokochali nowy hit Netflixa

Netflix: Przegląd filmów na 2022 rok. Nowy film co tydzień

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Saoirse Ronan
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy