Reklama

Reklama

Patryk Vega straszy Władimira Putina. Ujawni paszport prezydenta Rosji

Patryk Vega rozpoczyna przygotowania do realizacji anglojęzycznego debiutu, którego bohaterem będzie Władimir Putin. Reżyser uruchomił właśnie stronę internetową, na której znajduje się autentyczny paszport prezydenta Rosji, który został pozyskany przez służby specjalne. "Odkryj paszport Putina, żeby zaatakować Putina" - brzmi hasło Vegi.

Patryk Vega rozpoczyna przygotowania do realizacji anglojęzycznego debiutu, którego bohaterem będzie Władimir Putin. Reżyser uruchomił właśnie stronę internetową, na której znajduje się autentyczny paszport prezydenta Rosji, który został pozyskany przez służby specjalne. "Odkryj paszport Putina, żeby zaatakować Putina" - brzmi hasło Vegi.
Patryk Vega straszy Władimira Putina /www.putinpassport.com /materiały prasowe

Odkrycie szczegółowych danych z paszportu rosyjskiego przywódcy możliwe będzie dzięki wykorzystaniu kryptowaluty NFT.  Składająca się z 50 tysięcy elementów NTF układanka wymaga aktywności internautów, którzy za odpowiednią liczbę jednostek NFT mogą zapewnić sobie udział w światowej premierze obrazu (10 NFT), dzień na planie zdjęciowym (50 NFT) a nawet epizodyczną rolę w filmie (100 NFT). 

Patryk Vega zapewnia, że ujawnienie paszportu Putina na stronie internetowej jest legalnym działaniem. Reżyser podkreślił też, że posiada prawa do publikacji paszportu Putina w "każdej formie".

Reklama

Reżyser zwrócił się też z przesłaniem do prezydenta Rosji.

"Mam wiadomość dla Władimira Putina. Nie jesteś nietykalny. Jest Ktoś, kto ma większą władzę od ciebie. Jeśli odkryją twój paszport, możesz być wyśledzony w każdym miejscu na świecie. Nawet jeśli uciekniesz i zdobędziesz nową tożsamość, nie ominie cię sąd ostateczny i kara za największe zbrodnie przeciw ludzkości w Europie od czasu II wojny światowej" - ostrzega Vega.

I zachęca internautów do udziału w "specjalnym projekcie".

"Jeśli kupisz NFT z własnym fragmentem paszportu Putina, uzyskujesz dostęp do świata, w którym możesz prowadzić walkę przeciw złu. W ten sposób możesz zaatakować Putina w odwecie za jego barbarzyńskie zbrodnie".

Vega dodał, że środki uzyskane ze sprzedaży zostaną wykorzystane do "medialnej walki ze złem", czy prawdopodobnie zasilą budżet planowanej produkcji.

Patryk Vega: Anglojęzyczny debiut

O tym, że planuje realizację filmu o Putinie, Patryk Vega ujawnił w maju wywiadzie dla "The Hollywood Reporter" w Cannes.

Film o roboczym tytule "The Vor in Law" nawiązuje do rosyjskiego terminu mafijnego, którego znaczenie podobne jest do "ojca chrzestnego". Patryk Vega zapowiedział, że w filmie skupi się na historii Putina od jego kontrowersyjnych początków podczas rządów w Petersburgu "aż do wojny na Ukrainie".

Vega potwierdził, że będzie to film gangsterski, a głównym wątkiem będą powiązania Putina z przestępczością, która miała miejsce w czasie, gdy pełnił funkcję zastępcy burmistrza w Petersburgu. 

W przyszłym roku reżyser planuje nakręcić "The Vor in Law" w Polsce, na Litwie i Malcie. Vega chce zatrudnić amerykańską lub międzynarodową gwiazdę w roli Putina, natomiast większość pozostałej obsady ma pochodzić z Europy. Czy znajdzie się miejsce dla któregoś z ulubionych polskich aktorów Vegi? Przekonamy się.

Patryk Vega: Ostatni film po polsku

Vega powiedział, że film autobiograficzny, który obecnie kręci, dramat inspirowany jego własnym życiem, będzie ostatnim filmem po polsku w jego karierze. W przyszłości zajmie się kręceniem tylko filmów anglojęzycznych. Patryk Vega wyznał w wywiadzie na "The Hollywood Reporter", że pomimo znacznego sukcesu komercyjnego czuje, że nie cieszy się należytym szacunkiem w swoim kraju. 

Vega przekonuje, że jego doświadczenie zdobyte podczas kręcenia filmów w Polsce może okazać się przewagą na rynku międzynarodowym. 

Budżet na "The Vor in Law" ma wynosić 12 milionów dolarów, a film w całości zostanie sfinansowany za pośrednictwem prywatnych inwestorów. 

Zobacz też:

Ten film wywołał w Polsce skandal. Teraz okazuje się, że to nie koniec

Erotyczne sceny i śmiałe sesje? Tak zaczynała polska gwiazda

Był u szczytu sławy, gdy zniknął. Kariera zniszczona przez seks

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Patryk Vega

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL