Reklama

Pat E. Johnson nie żyje. Choreograf walk i kaskader miał 84 lata

Pat E. Johnson, kaskader i choreograf walk, zmarł w wieku 84 lat. Informację o jego śmierci przekazała jego żona w mediach społecznościowych. Nie podała, co było przyczyną jego odejścia.

"Mój mąż, Pat Johnson, zmarł wczoraj" - napisała Sue Johnson 6 listopada 2023 roku. Byli małżeństwem przez 54 lata. "Pobłogosławiono mnie tyloma niesamowitymi wspomnieniami, przyjaciółmi, dziećmi, wnukami i prawnukami. [...] Dziękuję wszystkim, którzy wyrazili wyrazy współczucia, a także docenili jego pracę w filmach i miłość do sztuk walki".

Pat E. Johnson: Kariera

Johnson rozpoczął pracę kaskadera w 1973 roku na planie kultowego "Wejścia smoka" z Bruce'em Lee. W ciągu następnych lat wystąpił w dziesiątkach filmów. Współpracował między innymi z Chuckiem NorrisemJackiem Chanem i Jimem Brownem.

Reklama

Johnson odpowiadał za choreografię walk w pierwszym filmie z serii "Karate Kid". W dwóch kontynuacjach cyklu był koordynatorem kaskaderów. Wystąpił we wszystkich trzech filmach w roli sędziego podczas turnieju sztuk walk.

Odpowiadał także za scenariusz "Jednoosobowego oddziału" z Chuckiem Norrisem z 1979 roku. Prywatnie przyjaźnił się z gwiazdą "Strażnika Teksasu". Pod jego okiem dorobił się czarnego pasa w tangsudo, koreańskiej sztuce walki.

W ciągu swojej kariery Johnson pracował przy takich filmach jak "Wojownicze żółwie ninja", "Mortal Kombat", "Batman i Robin""Bardzo Dziki Zachód" i "Punisher: Strefa wojny". 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Chuck Norris | Wejście smoka | Karate Kid
Reklama
Reklama
Reklama