Reklama

Reklama

"Opowieści z Narnii": Greta Gerwig wyreżyseruje filmy dla Netfliksa?

To będzie z pewnością świetna informacja dla wszystkich fanów "Opowieści z Narnii". Jak donosi portal What’s On Netflix, streamingowy gigant planuje realizację własnej wersji opowieści o magicznej krainie. Z pierwszych medialnych doniesień wynika, że za kamerą stanie Greta Gerwig.

"Opowieści z Narnii" w nowej wersji

O planach dotyczących realizacji kolejnej ekranizacji książek C.S. Lewisa przez Netfliksa głośno jest jest już od 2018 roku. Teraz plotki nabierają jednak kształtu i mówi się, że wytypowano już nawet reżyserkę produkcji. Według portalu What’s On Netflix za kamerą dwóch filmów z serii ma stanąć Greta Gerwig. Aktorka od lat spełnia się w roli reżyserki. To ona stała za sukcesem takich produkcji, jak: "Lady Bird", czy "Małe kobietki". 

Póki co Netflix nie potwierdził doniesień na temat wyboru Grety Gerwig. Nie wiadomo również, które książki z serii miałaby zekranizować.

Reklama

Greta Gerwig: Od aktorki do reżyserki

Greta Gerwig - aktorka, scenarzystka i reżyserka, laureatka Oscara za "Małe kobietki", ma zaledwie 38 lat, ale jej dokonania już teraz robią ogromne wrażenie. Zadebiutowała w 2006 roku i od początku upodobała sobie kino niezależne. Swoją zawodową, ale również prywatną przyszłość, związała z reżyserem - Noah Baumbachem, u którego zagrała w takich produkcjach, jak: "Greenberg", czy "Frances Ha". Za tę drugą rolę została nominowana do Złotego Globu. 

W ostatnich latach zdecydowanie jednak bardziej odnajduje się po drugiej stronie kamery. W przyszłym roku na ekrany trafi jej kolejny film. Gerwig pracuje obecnie nad fabularyzowaną wersją historii o lalce Barbie. 

Zobacz również:

"Listy do M. 5" królują w polskich kinach

"Kevin sam w domu": Polsat pokaże w Wigilię kultowy film

Wielki powrót Lindsay Lohan. Jej film jest hitem Netfliksa 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Opowieści z Narnii | Greta Gerwig

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy