Reklama

Reklama

Ogoliły głowę dla roli. Drastyczne transformacje, których żałowały?

Fryzura to ważny element wyglądu, a zgolenie głowy na łyso jest odważnym krokiem. W przeszłości wiele aktorek decydowało się na to drastyczne posunięcie, specjalnie dla roli. Niektórym z nich spodobał się nowy wygląd, inne żałowały decyzji i nie mogły się przyzwyczaić do krótkich włosów. Jakie aktorki przeszły największą transformację, aby najlepiej odegrać postać?

Fryzura to ważny element wyglądu, a zgolenie głowy na łyso jest odważnym krokiem. W przeszłości wiele aktorek decydowało się na to drastyczne posunięcie, specjalnie dla roli. Niektórym z nich spodobał się nowy wygląd, inne żałowały decyzji i nie mogły się przyzwyczaić do krótkich włosów. Jakie aktorki przeszły największą transformację, aby najlepiej odegrać postać?
Natalie Portman w filmie "V jak Vendetta" /materiały prasowe

Olga Bołądź jest w stanie zrobić wiele dla roli

Olga Bołądź chce pokazywać widzom różne swoje oblicza, jest więc dumna z tego, że może grać zarówno w produkcjach, które budzą skrajne emocje, jak i w tych nieco lżejszych. Dla roli jest w stanie wiele poświęcić. By uwiarygodnić na przykład postać, którą grała w "Służbach specjalnych" Patryka Vegi, diametralnie zmieniła swój wizerunek i ogoliła głowę na łyso.

"Jestem szczęśliwą aktorką, że mogę grać różnorodne postaci. To jest dla mnie największym atutem tego zawodu. Trudno mi jednak wybrać jedną ulubioną rolę, bo nie chciałabym się zamykać w jakiejkolwiek kategorii" mówiła agencji Newseria Lifestyle Olga Bołądź.

Reklama

To nie był pierwszy raz, gdy Olga Bołądź zdecydowała się zgolić głowę. Zrobiła to także dla roli w filmie "Nad życie", gdzie zagrała gwiazdę siatkówki, Agatę Mróz, która walczyła z chorobą nowotworową.

Justyna Wasilewska: Nagła i szybka transformacja

Justyna Wasilewska w 2017 roku najpierw uwodziła widzów w "Sztuce kochania. Historii Michaliny Wisłockiej", a następnie całkowicie zaskoczyła spektakularną metamorfozą, którą przeszła do roli Zuzanny Bartoszek w filmie Łukasza Rondudy "Serce miłości". Jej postać, wzorowana na prawdziwej poetce i artystce, cierpi na zespół chorób autoimmunologicznych, powodujących m.in. wypadanie włosów. 

Aktorka zdecydowała się na odważny krok – zgoliła głowę i pozbyła się brwi oraz rzęs. Kobieta była nie do poznania, a ta kreacja okazała się największym wyzwaniem w jej karierze. Opłaciło się – widzowie nie mogli uwierzyć w tak drastyczną przemianę aktorki.

Ewa Błaszczyk nie zastanawiała się nawet przez sekundę!

Ostry makijaż, łysa głowa i szaleństwo w oczach. Tak wygląda kochanka Witkacego! Dla tej roli Ewa Błaszczyk bez wahania ogoliła głowę i poddała się skomplikowanej charakteryzacji, która upodobniła ją do ekscentrycznej muzy wielkiego twórcy.

"Przez sekundę mi nie przyszło do głowy - czy mam ścinać włosy, czy nie! Przecież odrosną!" - wyznaje Ewa Błaszczyk.

Aktorka wcieliła się w postać Czesławy Oknińskiej, kochanki Witkacego, która jest jedną z czołowych postaci filmu "Mistyfikacja".

Natalie Portman: Poświęcenie dla roli

Natalie Portman należy do tych gwiazd, które nie boją się ekstremalnych zmian w wyglądzie. W 2005 roku pojawiła się na salonach ogolona jak żołnierz. Wszystko za sprawą jej roli Evey w filmie "V jak Vendetta". Aktorka ani chwili nie wahała się, aby dla roli ściąć swoje włosy.

Aby przygotować się do roli, Portman przeszła poważną kurację odchudzającą i nauczyła się mówić z brytyjskim akcentem.

Ogolona głowa Natalie była niezapomniana i stanowiła ważny punkt w historii "V jak Vendetta". Aktorka jeszcze przez jakiś czas nie zapuszczała włosów, na co dzień nie przeszkadzała jej ta nietypowa fryzura.

Demi Moore: Scena, która przeszła do historii

Demi Moore słynąca z długich, ciemnych włosów w 1997 roku zgodziła się je zgolić do roli w filmie "G.I. Jane", w którym wcieliła się w porucznik Jordan O'Neil. Scena, podczas której bohaterka goli się na łyso, przeszła do historii kina.

Ponoć aktorka przeszła wyczerpujące szkolenie wojskowe, aby jak najlepiej przygotować się do roli.

Kristen Stewart: Zgoliła głowę, aby rekwizyt dobrze leżał

W 2020 roku Kristen Stewart zagrała w filmie "Głębia strachu" ("Underwater"), którego akcja dzieje się częściowo na dnie oceanu. Dla roli aktorka zdecydowała się prawie całkiem zgolić głowę.

Okazuje się, że ten zabieg był konieczny, aby kask, który aktorka nosi w filmie, układał się jak najlepiej. 

Charlize Theron: Żałowała, że pozbyła się włosów?

Podczas przygotowań do roli w filmie "Mad Max: Na drodze gniewuCharlize Theron ścięła włosy, niemal do zera. Taką odważną fryzurę nosiła Imperator Furiosa - bohaterka, w którą wcieliła się aktorka.

Aktorka wstydziła się swojej ogolonej głowy.

"Coraz rzadziej pojawia się publicznie. Nie chce bowiem pokazywać się w nowej fryzurze" - powiedział jeden ze znajomych pary. Aktorka jest do tego stopnia zdesperowana, że kupiła sobie nawet preparaty do przyspieszenia wzrostu włosów...

Zobacz też:

"Top Gun: Maverick": Tom Cruise zarobi fortunę

"Powodzenia, Leo Grande": Nieprawdopodobnie urzekający duet

Maya Hawke: Karierę rozpoczęła od słynnych reklam bielizny

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL