Reklama

O tym filmie głośno jest od dawna. Benicio Del Toro dołączył do gwiazdorskiej obsady

Benicio Del Toro dołączył do obsady nowego filmu Paula Thomasa Andersona ("Magnolia", "Aż poleje się krew"). Gwiazdami projektu są Leonardo DiCaprio i Sean Penn.

Benicio Del Toro dołączył do obsady nowego filmu Paula Thomasa Andersona ("Magnolia", "Aż poleje się krew"). Gwiazdami projektu są Leonardo DiCaprio i Sean Penn.
Benicio del Toro /Vittorio Zunino Celotto /Getty Images

Produkcja filmu, który powstanie dla wytwórni Warner Bros., rozpoczęła się w styczniu w Kalifornii. Na pierwszych zdjęciach z planu można było zobaczyć Leonardo DiCaprio w zaskakującej charakteryzacji - z wąsami i w niedbałym stroju.

Tajemniczy nowy projekt Paula Thomasa Andersona

Szczegóły projektu, włącznie z tytułem, trzymane są w tajemnicy. Wiadomo jedynie, że jego budżet będzie oscylował w granicach 100 milionów dolarów - całkiem pokaźna kwota jak na twórcę, którego ostatni film, kosztujący 40 milionów dolarów "Licorice Pizza", okazał się kasową wpadką. Z drugiej strony, produkcja otrzymała trzy nominacje do Oscara, w tym tę najważniejszą - za najlepszy film, a także dla Paula Thomasa Andersona za reżyserię i scenariusz oryginalny.

Reklama

Według osoby związanej z produkcją nowy film artysty, z wieloma równoprawnymi bohaterami, będzie osadzony we współczesności. Pojawiły się również informacje, że film będzie oparty na książce Tomasa Pynchona "Vineland". Nie będzie to pierwszy raz, kiedy reżyser przeniesie na ekran powieść amerykańskiego pisarza - w 2014 roku nakręcił "Wadę ukrytą" na podstawie detektywistycznej powieści Pynchona.

Opisywany jako "bezkompromisowa satyra na amerykańskie społeczeństwo", opublikowany w 1990 "Vineland" rozgrywa się w 1984 roku w Kalifornii w tytułowym fikcyjnym miasteczku. Poprzez retrospekcje książka sięga jednak wstecz, do lat sześćdziesiątych - czasów młodości bohaterów, wtedy wolnych i zbuntowanych. Przez pryzmat losów głównych postaci Pynchon opisuje dwadzieścia lat największych przemian społecznych w Stanach Zjednoczonych, poczynając od niemal faszystowskich rządów Nixona, a na reelekcji Ronalda Reagana kończąc - brzmi oficjalny opis książki.

Oprócz Del Toro, DiCaprio i Penna w obsadzie produkcji jest również Alana Haim, która grała jedną z głównych ról we wspomnianym obrazie "Licorice Pizza".

Del Toro, który wystąpił już u Andersona - w "Wadzie ukrytej", ostatnio oglądaliśmy w thrillerze Netfliksa "Gad". Ma również pojawić się w nowym filmie Wesa Andersona "The Phoenician Scheme".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Benicio Del Toro
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy