Reklama

Reklama

"Nieznajomi": Powstaje nowa wersja "uśpionego hitu" z 2008 roku

W poszukiwaniu pomysłów na to, co by tu nakręcić jeszcze raz, kino zaczyna sięgać po coraz nowsze produkcje. Tym razem padło na thriller „Nieznajomi” z 2008 roku, w którym w rolach głównych wystąpili Liv Tyler i Scott Speedman. Zdjęcia do jego remake’u rozpoczęły się na Słowacji, a za kamerą stoi nie byle kto, bo Renny Harlin („Szklana pułapka 2”, „Na krawędzi”).

"Nieznajomi": Uśpiony hit

"Nieznajomi" z 2008 roku to znakomity przykład na tzw. "uśpiony hit". Thriller opowiadający o parze zmagającej się z intruzami, którzy wtargnęli do ich domu, podbił światowy box-office i szybko zyskał status kultowego. Nie można tego samego powiedzieć o kontynuacji nakręconej w 2018 roku z zupełnie nową obsadą. Ten film przeszedł bez echa.

"Nieznajomi": O czym opowie nowa wersja?

Bohaterami remaku "Nieznajomych" będzie młoda para, która podróżuje bezdrożami Stanów Zjednoczonych, by dotrzeć do miejsca, w którym rozpoczną nowe życie. Gdy przejeżdżają przez Oregon, psuje im się samochód. Z tego powodu zmuszeni są zostać na noc w opuszczonym miejscu wynajętym poprzez serwis Airbnb. Od zmierzchu do świtu są w nim terroryzowani przez trójkę zamaskowanych nieznajomych. Jak informuje portal "Deadline", produkujące film studio Lionsgate zamierza poprowadzić fabułę w taki sposób, by można było stworzyć też kilka kontynuacji.

Reklama

"Nieznajomi": Obsada i twórcy

Autorami scenariusza nowej wersji "Nieznajomych" są Alan R. Cohen i Alan Freedland ("Zanim odejdą wody"). W rolach głównych w filmie Harlina wystąpią Madelaine Petsch ("Riverdale"), Froy Gutierrez ("Teen Wolf: Nastoletni wilkołak") oraz Gabriel Basso ("Super 8"). Do obsady dołączyła właśnie opromieniona sławą serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" - Ema Horvath, która wciela się w nim w postać Earien.

Pochodzący z Finlandii reżyser Renny Harlin czasy największej świetności przeżywał na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego wieku. W ostatnich latach nie radzi sobie już tak dobrze. Aktualnie na premierę czekają wyreżyserowany przez niego horror "The Refuge" i thriller sensacyjny "The Bricklayer". W planach Harlin ma też nakręcenie horroru "Carrier".

Zobacz też:

"Ania": Film o Annie Przybylskiej hitem w kinach!

"A Haunting in Venice": Kenneth Branagh znów jako Herkules Poirot

Florence Pugh pokazała nagie piersi. Skandal? Mocne słowa do krytyków

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Liv Tyler

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy