Reklama

Reklama

Nie żyje Yvette Mimieux. Gwiazda „Wehikułu czasu” miała 80 lat

W nocy z poniedziałku na wtorek w swoim domu w Bel-Air w wieku 80 lat zmarła Yvette Mimieux, popularna w latach 60. ubiegłego wieku aktorka, której najbardziej znanymi rolami były te w filmach „Wehikuł czasu”, „Gdzie są chłopcy” oraz „Światło na Piazza”. Informację o śmierci aktorki potwierdził portalowi The Hollywood Reporter jej agent. Mimieux zmarła spokojnie we śnie z przyczyn naturalnych.

Yvette Mimieux (1942-2022)

Sylwetkę Yvette Mimieux przypomina portal The Hollywood Reporter. Została odkryta dla kina, gdy na potrzeby sesji zdjęciowej konno przemierzała wzgórza Hollywood. Dostrzegł ją ten sam agent, który wcześniej wypatrzył talent u Jayne Mansfield. Jeszcze przed 21. urodzinami zagrała w ośmiu filmach. W większości z nich wcielała się w role zranionych, wrażliwych kobiet.

Yvette Mimieux: Droga do sławy

W 1960 roku zagrała w dwóch filmach, które przyniosły jej największy rozgłos. Pierwszym z nich był "Wehikuł czasu" na podstawie powieści H.G. Wellsa, a drugim młodzieżowa komedia "Gdzie są chłopcy", w którym wcieliła się w rolę jednej z czterech dziewcząt poszukujących tego jedynego. Rozpędziło to jej karierę na dobre. W 1962 roku zagrała w aż czterech produkcjach, w tym w "Czterech jeźdźcach Apokalipsy" oraz w filmie "Światło na Piazza", gdzie wcieliła się w rolę pięknej dziewczyny z niepełnosprawnością umysłową.

Reklama

W latach 70. Mimieux próbowała swoich sił w telewizji. Zagrała w serialu "The Most Deadly Game" oraz w kilku innych telewizyjnych produkcjach filmowych. Później można ją było zobaczyć m.in. w serialach "Statek miłości" i "Berenger’s". Po raz ostatni pojawiła się na ekranie w 1992 roku w serialu "Lady Boss".

W grudniu 1959 roku Mimieux poślubiła Evana Harlanda Engbera. W latach 1972-1985 była żoną reżysera filmowego Stanleya Donena. W 1986 roku poślubiła magnata rynku nieruchomości - Howarda F. Ruby’ego.

Podziwiał ją Quentin Tarantino

Nie lubiła sławy, jaką zdobyła w latach 60. "Zdecydowałam, że nie chcę prowadzić życia na widoku. Kiedy magazyny wyrażały chęć robienia mi zdjęć podczas przygotowywania kanapek dla męża - odmówiłam. Niektóre afrykańskie plemiona uważają, że aparaty fotograficzne odbierają część naszej duszy. Myślę, że tyczy się to też prowadzenia prywatnego życia na oczach wszystkich" - mówiła w wywiadzie dla "The Washington Post".

Yvette Mimieux cenił Quentin Tarantino. Na jej cześć jedną z postaci w filmie "Bękarty wojny" nazwał Madame Mimieux. Yvette wystąpiła w jednym z ulubionych filmów Tarantino: "Ciemna strona słońca" z 1968 roku.

Zobacz również:

Operacje zniszczyły jej twarz. "To, co mi się stało, jest straszne"

Polka ukrywała włosy pod czapką. "Moja nowa fryzura stanie się sensacją"

Najpiękniejsza gwiazda PRL-u? Zniknęła na 20 lat. Co się stało?

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.


INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy