Reklama

Reklama

Nie żyje Tomasz Wołek. Dziennikarz i publicysta miał 74 lata

Nie żyje Tomasz Wołek. Dziennikarz, publicysta, a od lat także komentator TOK FM miał 74 lata.

Nie żyje Tomasz Wołek. Dziennikarz, publicysta, a od lat także komentator TOK FM miał 74 lata.
Tomasz Wołek /Wojciech Stróżyk /Reporter

Informację potwierdziła w rozmowie z TOK FM rodzina zmarłego.

Jako pierwszy tę wiadomość przekazał poseł I kadencji Piotr Fogler. "Dziś rano zmarł Tomek Wołek, wspaniały człowiek, dziennikarz... Tomku bardzo smutno, okropna wiadomość, Grażynko współczujemy! " - napisał na Facebooku.

Tomasz Wołek: Był naczelnym "Życia Warszawy"

Tomasz Wołek był dziennikarzem, pisarzem i komentatorem sportowym. Urodził się w 1947 r. Ukończył studia z zakresu historii na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego.

Był redaktorem naczelnym "Życia Warszawy". Pisał także do takich tytułów jak: "Polityka", "Gazeta Wyborcza" czy "Rzeczpospolita".

Reklama

W 1980 roku wstąpił do "Solidarności". Rok później znalazł się wśród sygnatariuszy deklaracji założycielskiej Klubów Służby Niepodległości. Publikował w "Bratniaku", "Głosie", "Więzi". Po wprowadzeniu stanu wojennego współpracował z działaczami RMP. Pracował też w pismach podziemnych (w tym "Polityce Polskiej"). Organizował pomoc dla rodzin internowanych.

W 2011 roku odznaczono go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski "za wybitne zasługi dla rozwoju niezależnego dziennikarstwa, za działalność na rzecz przemian demokratycznych, wolności słowa i wolnych mediów oraz za dokumentowanie najnowszej historii Polski i upowszechnianie wiedzy o ważnych wydarzeniach historycznych i społecznych, ordery i odznaczenia dziennikarzom i osobom zasłużonym dla wolności słowa i wolnych mediów".

Od 19 lat w piątki komentował wydarzenia polityczne w Poranku Radia TOK FM u Jacka Żakowskiego w tzw. Trzódce, razem z Wiesławem Władyką i Tomaszem Lisem (którego zastąpiła kilka miesięcy temu Agnieszka Wiśniewska).

Czytaj więcej:

Marcin Dorociński w "Mission: Impossible"? Polski aktor przerwał milczenie

Seksbomba? Polska aktorka nie unika rozbieranych scen

HBO Max usuwa papierosy z plakatów filmowych. Gwiazdorzy zostali ocenzurowani!
 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Wołek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL