Reklama

Reklama

Nie żyje Linda Lawson

Nie żyje Linda Lawson, amerykańska aktorka i piosenkarka, gwiazda filmów "Nocny przypływ" czy Rodzina Stamperów". Jak dotąd nie podano przyczyny śmierci. Miała 86 lat.

Nie żyje Linda Lawson, amerykańska aktorka i piosenkarka, gwiazda filmów "Nocny przypływ" czy Rodzina Stamperów". Jak dotąd nie podano przyczyny śmierci. Miała 86 lat.
Linda Lawson w swojej najsłynniejszej roli - w scnie z filmu "Nocny przypływ" /Agencja FORUM

Linda Lawson tak naprawdę nazywała się Linda Gloria Spaziani. Urodziła się 14 stycznia 1936 roku w Ann Arbor w stanie Michigan. Po ukończeniu szkoły wraz z siostrą przeniosła się do Las Vegas. Tam Linda śpiewała w hotelu The Sands, a także była supportem takich gwiazd, jak Frank Sinatra czy Lena Horn. 

Po kilku latach przeprowadziła się do Hollywood, gdzie związała się ze studiem MGM. Zadebiutowała w serialu "Mike Hammer" z 1958 roku. Następnie wystąpiła w takich produkcjach telewizyjnych, jak "Dyliżansem przez prerię" czy "77 Sunset Strip". Pierwszym filmem z udziałem Lawson był kryminał "The Threat" z 1960 roku.

W swojej trwającej ponad 50 lat karierze Lawson zagrała również w filmach: "Strzelby Apaczów", "Zabijmy wuja" czy "Rodzina Stamperów".

Reklama

O wiele częściej pojawiała się jednak w telewizji. Najsłynniejsze jej kreacje pochodzą z serii "Alfred Hitchcock przedstawia", "Adventures in Paradise", "Perry Mason", "Bonanza" czy "Don't Call Me Charlie!".

Najbardziej rozpoznawalnym występem w karierze Lawson okazał się "Nocny przypływ" z 1961 roku. Zagrała w nim główną rolę u boku Dennisa Hoppera.

Po raz ostatni pojawiła się na ekranie w kultowym serialu "Ostry dyżur".

W latach 60. zajmowała się nie tylko aktorstwem, ale była również piosenkarką. Wydała wówczas płytę zatytułowaną "Introducing Linda Lawson".

W 1958 roku Lawson wyszła za Johna Foremana - producenta filmu "Butch Cassidy i Sundance Kid". Byli razem aż do śmierci mężczyzny w 1992 roku. Doczekali się dwóch córek: Julie i Amandy.

Zobacz też:

Ten film wywołał w Polsce skandal. Teraz okazuje się, że to nie koniec

Erotyczne sceny i śmiałe sesje? Tak zaczynała polska gwiazda

Był u szczytu sławy, gdy zniknął. Kariera zniszczona przez seks

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Linda Lawson

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL