Reklama

Natalie Portman: Gwiazda zawita do Poznania! Wystąpi na konferencji Inpact'23

Natalie Portman już 11 maja przyleci do Poznania, gdzie wystąpi na konferencji Inpact'23 w Poznaniu. Zdobywczyni Oscara za film "Czarny łabędź" weźmie udział w rozmowie z dziennikarką CNN Rahel Solomon.

Natalie Portman: Gwiazda przyleci do Polski!

Impact’23 w Poznaniu to najważniejsze wydarzenie gospodarczo-technologiczne w naszej części Europy. Wezmą w nim udział znani politycy, m.in. premier Mateusz Morawiecki, menadżerowie z największych globalnych firm, wybitni naukowcy i eksperci oraz mówcy. Konferencja odbędzie się w dniach 10-11 maja. Natalie Portman wystąpi 11 maja o godz. 10.35 w rozmowie moderowanej przez Rahel Salomon z CNN, a następnie od 11.00 do 11.30 weźmie udział w dyskusji z tą dziennikarką. Temat tego drugiego spotkania brzmi: "Jak otworzyć umysły, poruszyć serca i zmieniać świat".

Reklama

Organizatorzy konferencji Impact’23 podkreślają, że Portman szybko przyjęła ich zaproszenie. Niewątpliwie wpływ na decyzję aktorki miało wydanie w Polsce jej pierwszej książeczki dla dzieci "Bajki opowiedziane na nowo" w przekładzie Michała Rusinka. Dzięki staraniom organizatorów cały przychód ze sprzedaży pierwszych 10 tys. egzemplarzy zostanie przekazany na wsparcie polskiej psychiatrii dziecięcej.

Jak mówi sama Portman, do napisania bajek z morałem zainspirowały jej narodziny córki Amalii, która przyszła na świat w 2017 roku. Aktorka promuje czytelnictwo od najmłodszych lat. Podobno już w szkole uchodziła za mola książkowego i wciąż kocha dobre książki. Niedawno w swoim klubie czytelniczym Nat’s Book Club polecała książkę Olgi Tokarczuk, a później zaprosiła naszą noblistkę do wspólnej rozmowy

Natalie Portman: Po latach zdobyła upragnionego Oscara

Natalie Portman ma polskie korzenie. Jej rodzice są Żydami - mama ma korzenie austriacko - rosyjskie, a tata polskie - jego dziadek pochodził spod Rzeszowa. Jako aktorka debiutowała w wieku 13 lat w kultowym już filmie "Leon zawodowiec" z 1994 roku. Pięć lat później zagrała żonę Anakina Skywalkera w kultowej sadze "Gwiezdne wojny" oraz w filmie "Wszędzie, byle nie tu", za rolę w którym dostała nominację do Złotego Globu.

Choć drzwi do kariery stały przed nią otworem, 18-letnia wówczas Portman ku zaskoczeniu wszystkich ogłosiła, że zamierza się kupić na nauce. Na Harvardzie zdobyła dyplom z psychologii, który - jak często podkreśla - pomaga jej lepiej zrozumieć skomplikowane bohaterki. Studiowanie psychologii się opłaciło. Za rolę owładniętej obsesją baletnicy w "Czarnym łabędziu" Portman zdobyła Oscara.

Natalie Portman: Nie tylko aktorstwo

Gwiazda ma na koncie nie tylko role w kasowych przebojach, ale też w niezależnych, niskobudżetowych produkcjach. Wśród nich jest m.in. dokument "Zjadanie zwierząt" ("Eating animals"), którego jest producentką wykonawczą i narratorką. Walka o prawa zwierząt to jedna z wielu akcji, w które włącza się Portman.

Z jeszcze większym zaangażowaniem walczy o prawa kobiet. Aktorka wspiera inicjatywy społeczne, które mają przeciwdziałać ubóstwu, np. system mikropożyczek dla kobiet, które zakładają małe firmy w krajach rozwijających się czy edukację dziewcząt. Wsparła także ruch i akcję #meteo i akcję Time’s Up, która ma na celu przeciwdziałanie molestowaniu i pomoc jego ofiarom. W 2020 Portman wraz z grupą przyjaciółek, m.in. Evą Longorią i Jenifer Garnier, zainwestowała w drużynę kobiecej piłki nożnej, która w ubiegłym roku zadebiutowała w National Women’s Soccer w 2022.

Zobacz też:

Priyanka Chopra: Już jako nastolatka zachwycała urodą. Nie do wiary, co zrobił jej ojciec

Niezwykły wyczyn Toma Cruise'a. Podziękował za nagrodę, pilotując myśliwca

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Natalie Portman
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy