Najsmaczniejsze sushi w życiu

Już w najbliższy piątek na ekranach polskich kin zadebiutuje film "Jiro śni o sushi". To fascynujący portret 85-letniego Jiro Ono, właściciela najmniejszej restauracji świata, która otrzymała trzy gwiazdki w prestiżowym rankingu Michelina i niekwestionowanego mistrza sushi.

Reżyser filmu David Gelb poznał Jiro, gdy wspólnie z krytykiem kulinarnym Yamamoto, wziął udział w wyprawie szlakiem najlepszych restauracji sushi w Tokio. Tak odkrył słynną Sukibayashi Jiro i spróbował najsmaczniejszego sushi w swoim życiu. Od tamtej pory wiedział, że ten człowiek musi stać się bohaterem jego filmu.

Reklama

"Sushi u niego było niesamowite, ale zaintrygowało mnie zarówno to, że Jiro w wieku 85 lat cały czas pracuje, jak i fakt, że pracują dla niego jego synowie" - tłumaczy reżyser.

Jiro bez wątpienia jest kimś więcej niż mistrzem w swoim fachu. "To, co dostrzegłem w Jiro, to nie tylko jego doskonałe kulinarne umiejętności, nie tylko jego praca" - tłumaczy Gelb. "Chcę uświadomić ludziom, że sushi to coś więcej niż kładzenie ryby na ryżu. Jiro stworzył formę sztuki. A jego filozofią jest ciągły rozwój, ciągłe wybieganie w przyszłość. To coś, co może inspirować wszystkich. Jiro nie spoczywa na laurach swojej reputacji. On ciągle przygotowuje się psychicznie zanim zacznie obsługiwać klientów, nieustannie stara się znaleźć najlepsze składniki, pracowników, a nawet sprzęt kuchenny i zastawę, na której podaje potrawy".

"Widziałem wielu szefów kuchni bardzo krytycznych wobec siebie" - dopowiada Yamamoto. "Żaden z nich nie był jednak dla siebie tak surowy, jak Jiro. On wyznacza standardy samodyscypliny i zawsze patrzy w przyszłość".

A jak tajemnicę swojej kuchni tłumaczy sam Jiro? "Musisz pokochać swoją pracę. Musisz poświęcić życie na doskonalenie swoich umiejętności" - mówi mistrz sushi.


Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Dowiedz się więcej na temat: Jiro śni o sushi | życia | żyja | zycie | \ Film | sushi | Życie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje