Reklama

Najlepiej zarabiający aktorzy. Kto jest na liście?

Zarobki hollywoodzkich aktorek bledną w porównaniu z tym, ile zarabiają mężczyźni. Nie bez powodu kobiety kina od jakiegoś czasu głośno manifestują nierówności, jakie panują w środowisku filmowym.

To specyficzne traktowanie kobiet w środowisku światowego show-biznesu nie tylko utrudnia hollywoodzkim aktorkom zdobycie ról, ale i uniemożliwia zasilenie grona miliarderów.

Reklama

Dość powiedzieć, że Scarlett Johansson w rankingu przegrywa choćby z Bradleyem Cooperem i Adamem Sandlerem (po 57 milionów dolarów), a ci nie zmieścili się nawet w pierwszej piątce najlepiej zarabiających aktorów.

Nawet Jackie Chan, gwiazdor kina akcji, który, jak mogło się wydawać, lata świetności ma już dawno za sobą, zarobił więcej - równe 58 milionów dolarów.

Oto piątka najlepiej zarabiających aktorów! Zaczynamy od tych, którzy mają na koncie... najmniej.

Jackie Chan - 58 mln $

Chan skupia się w ostatnim czasie na chińskich produkcjach - to ten rynek zapewnia mu wielomilionowe gaże. "Tajemnica Pieczęci Smoka", "The Knight of Shadows: Between Yin and Yang" czy "Journey to China: Mystery of the Iron Mask" to tylko niektóre tytuły chińskich superprodukcji, w których można oglądać aktora.

Oczywiście, wszystkie wykorzystują elementy kina akcji. Nie szkodzą Chanowi także amerykańskie projekty - przed nim m.in. czwarta część "Godzin szczytu" oraz druga "Karate Kid", filmu, który w 2010 roku okazał się wielkim światowym sukcesem.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Jackie Chan

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje