Reklama

Reklama

Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego: Laureata poznamy 12 grudnia

Jan Hrynkiewicz, Mikołaj Kubacki, Eryk Kulm, Michalina Łabacz i Magdalena Wieczorek - to piątka młodych aktorów nominowanych w tym roku do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego, której misją od 53. lat jest wyróżnianie wybitnych aktorskich indywidualności, zarówno ich konkretnych dokonań, jak i twórczego potencjału.

Jan Hrynkiewicz, Mikołaj Kubacki, Eryk Kulm, Michalina Łabacz i Magdalena Wieczorek - to piątka młodych aktorów nominowanych w tym roku do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego, której misją od 53. lat jest wyróżnianie wybitnych aktorskich indywidualności, zarówno ich konkretnych dokonań, jak i twórczego potencjału.
Kto zostanie laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego? / Marcin Obara /PAP

Spotkanie z nominowanymi odbyło się 28 listopada w klubokawiarni "Pardon, To Tu" w Warszawie, a poprowadził je Jacek Cegiełka, prezes Fundacji "Kino", która od 2005 roku jest fundatorem nagrody. W trakcie spotkania aktorzy opowiadali m.in. o pierwszych krokach w zawodzie, metodach pracy, budowaniu kariery, wyborze ról i największych wyzwaniach.

Kapituła Nagrody nominowała Jana Hrynkiewicza za rolę w filmie "Słoń", Mikołaja Kubackiego za rolę w "Apokawixie", Eryka Kulma za rolę w "Filipie", Michalinę Łabacz za rolę w "Weselu", a Magdalenę Wieczorek za rolę w "Zadrze".

Reklama

Michalina Łabacz ("Wesele")

30-letnia Michalina Łabacz, która w "Weselu" Wojtka Smarzowskiego zagrała pannę młodą Kasię Wilk, to chyba najbardziej znane nazwisko w gronie nominowanych. 

Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej i aktorka Teatru Narodowego ma już na swoim koncie wiele nagród i nominacji za rolę w "Wołyniu" Smarzowskiego, w tym nagrodę za debiut aktorski na festiwalu filmowym w Gdyni.

Magdalena Wieczorek ("Zadra")

27-letnia Magdalena Wieczorek, absolwentka wydziału aktorskiego PWSFTviT w Łodzi, w filmie "Zadra" Grzegorza Mołdy, wcieliła się w tytułową bohaterkę, utalentowaną dziewczynę z blokowiska, która walczy o uznanie na rapowej scenie, o marzenia, ale przede wszystkim o lepsze jutro dla swojej rodziny.

Mikołaj Kubacki ("Apokawixa")

27-letni Mikołaj Kubacki, absolwent krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych, na małym ekranie dał się poznać m.in. dzięki rolom w serialach "1983" i "Król", a na dużym ekranie w filmach "Jak pokochałam gangstera", "Piłsudski" czy "Kler". 

"Apokawixa" Xawerego Żuławskiego - laureat Złotego Pazura na tegorocznym festiwalu w Gdyni - opowiada o grupie maturzystów, którzy postanawiają zorganizować nad morzem "melanż życia", a inicjatorem imprezy jest grany przez Kubackiego Kamil.

Eryk Kulm ("Filip")

32-letni Eryk Kulm, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie, to niewątpliwie aktor z największym dorobkiem filmowym i serialowym. Telewidzowie znają go m.in. z seriali "Kuchnia", "O mnie się nie martw", "Wojenne dziewczyny", "Barwy szczęścia" czy "Bodo". Miłośnicy kina natomiast z produkcji "Mała matura 1947", "Kamienie na szaniec", "Mowa ptaków", "Polot", "Śmierć Zygelbojma".

W filmie "Filip" Michała Kwiecińskiego wcielił się w tytułową postać, młodego polskiego Żyda, który podczas II wojny światowej próbuje przetrwać, najpierw w warszawskim getcie, a potem we Frankfurcie, w samym sercu hitlerowskich Niemiec.

Jan Hrynkiewicz ("Słoń")

26-letni Jan Hrynkiewicz, absolwent łódzkiej PWSFTViF, ma na swoim koncie wiele epizodów serialowych, a także mniejsze role w takich fabułach jak m.in. "Carte blanche", "Boże Ciało", "Piłsudski", "Sala samobójców. Hejter", "Pitbull". Bartek, główny bohater, którego zagrał w filmie "Słoń" w reżyserii Kamila Krawczyckiego, prowadzi gospodarstwo na Podhalu, po odejściu ojca staje się głową rodziny, a pierwsza miłość zmusza go do podjęcia decyzji, czy jest już gotowy, żeby sięgnąć po swoją wolność.

Jan Hrynkiewicz nie mógł niestety wziąć udziału w konferencji. Zastępował go na spotkaniu reżyser filmu "Słoń" - Kamil Krawczycki.

Laureata Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego poznamy 12 grudnia podczas gali w warszawskim kinie Luna.

Czytaj więcej:

Kevin Spacey: Kolejna osoba oskarżyła aktora o przestępstwa seksualne

Anne Heche: Rodzina zmarłej aktorki pozwana do sądu przez ofiarę wypadku

Hanna Englert studiowała w USA. Dlaczego wróciła do Polski

AKPA
Dowiedz się więcej na temat: Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy