Reklama

Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego 2023: Tomasz Włosok laureatem

11 grudnia w kinie Luna został wybrany laureat Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. W tym roku młodym aktorem, który według jury odznaczył się wybitną indywidualnością, został wybrany Tomasz Włosok za rolę w głośnym filmie Agnieszki Holland.

11 grudnia w kinie Luna został wybrany laureat Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. W tym roku młodym aktorem, który według jury odznaczył się wybitną indywidualnością, został wybrany Tomasz Włosok za rolę w głośnym filmie Agnieszki Holland.
Tomasz Włosok /Gałązka /AKPA

Wśród nominowanych do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego dla młodych aktorów odznaczających się wybitną indywidualnością w 2023 roku znaleźli się: Lena Góra za rolę w filmie "Imago"Hubert Miłkowski za rolę w filmie "Braty"Maciej Musiałowski za rolę w filmie "Chrzciny"Mateusz Więcławek za rolę w filmie "Figurant" oraz Tomasz Włosok za rolę w filmie "Zielona granica".

Reklama

W kapitule nagrody zasiedli: reżyser, prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich Jacek Bromski, aktor, dyrektor artystyczny Teatru Narodowego w Warszawie Jan Englert, reżyserka Agnieszka Holland, krytyczka filmowa Bożena Janicka, aktorki Krystyna Janda, Maja Komorowska, Maja Ostaszewska i Joanna Szczepkowska, aktor Zbigniew Zamachowski, prozaik, krytyk filmowy Piotr Wojciechowski, reżyser Krzysztof Zanussi, członkini zarządu Cyfrowego Polsatu Agnieszka Odorowicz oraz prezes zarządu Multikino S.A. Paweł Świst.

W ubiegłym roku nagroda trafiła do Eryka Kulma jr. za kreację w filmie "Filip" Michała Kwiecińskiego. 

Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego 2023: Znamy zwycięzcę!

Galę w warszawskim kinie Luna poprowadził Piotr Głowacki, laureat Nagrody Cybulskiego za kreację w "Dziewczynie z szafy". W tegorocznym jury zasiedli: Dorota Kędzierzawska (reżyserka), Gabriela Muskała (aktorka), Agnieszka Żulewska (aktorka, laureatka Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego), Piotr Bartuszek (reżyser obsady), Bartosz Żurawiecki z redakcji miesięcznika KINO.

Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego w 2023 roku otrzymał Tomasz Włosok za rolę w filmie "Zielona granica". Aktor ze sceny podziękował reżyserce Agnieszce Holland. "Dziękuję, że mi zaufałaś, pozwoliłaś odkryć samego siebie" - powiedział.

W "Zielonej granicy" Włosok wcielił się w postać strażnika granicznego postawionego przed dylematem moralnym w obliczu dramatycznych wydarzeń.

Tomasz Włosok: Najlepszy polski aktor młodego pokolenia?

Przypomnijmy, że w 2020 roku Tomasz Włosok został doceniony na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za rolę drugoplanową w filmie "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa". Wcielił się w nim w psychopatycznego gangstera Waldena.

Czy wpłynęło to w jakiś sposób na jego karierę? "Moje sprawy zawodowe toczą się raczej po staremu. Pojawiły się pewne propozycje. Nie wiem, czy za sprawą tej nagrody, czy nie. Staram się tego nie analizować. Jestem ogromnie wdzięczny za to, że zostałem doceniony na festiwalu. Ale nie rozpływam się nad tym zbytnio" - aktor mówił w rozmowie z Polska Agencją Prasową.

Tomasz Włosok może pochwalić się również rolami w takich filmach, jak "Boże Ciało", "Diablo. Wyścig o wszystko", "Polot", "Underdog", "53 wojny", "Podatek od miłości", "Piosenki o miłości", "Chrzciny". Pojawiał się również w serialach, m.in. "Kruk. Szepty słychać po zmierzchu", "Stulecie Winnych", "1983", "Osiecka", "M jak miłość", "Wojenne dziewczyny", "Kruk" czy "Warszawianka".

W ostatnim czasie można go było oglądać w roli głównej w serialu Canal+ - "Emigracja XD".

Czytaj więcej: Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego: Spotkanie z nominowanymi

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Włosok | Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama