Reklama

Reklama

Michał Żebrowski kończy 50 lat!

Michał Żebrowski, który jest aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym, a także producentem oraz dyrektorem naczelnym Teatru 6.piętro w Warszawie, kończy dziś 50 lat. To doskonała okazja, aby wspomnieć jego najważniejsze role i sprawdzić, co wiadomo na temat jego życia prywatnego.

Michał Żebrowski urodził się 17 czerwca 1972 roku w Warszawie. Jest absolwentem wydziału aktorskiego tamtejszej Akademii Teatralnej (1995). W trakcie prestiżowego XIII Ogólnopolskiego Przeglądu Szkół Teatralnych w Łodzi zdobył trzy najważniejsze nagrody, co nie zdarzyło się nigdy wcześniej. 

Michał Żebrowski: Debiut i najważniejsze role

Zadebiutował na kinowym ekranie rolą młodego robotnika, który uniesiony emocjonalnym porywem, staje się mimowolnym przywódcą protestu w filmie historycznym Filipa Bajona "Poznań 56" (1996). Od tamtej pory zagrał wiele innych znakomitych ról, dzięki którym stał się jednym z najpopularniejszych polskich aktorów. 

Reklama

Po raz pierwszy wszyscy usłyszeli o Żebrowskim za sprawą superprodukcji "Ogniem i mieczem" (1999). Jerzy Hoffman powierzył młodemu, niedoświadczonemu aktorowi główną rolę, Jana Skrzetuskiego (u boku Izabelli Scorupco).

Jeszcze wszyscy mieli go w pamięci jako dzielnego żołnierza, a on już zachwycił kolejną kreacją. W ekranizacji "Pana Tadeusza" (1999) Andrzeja Wajdy zagrał tytułową rolę młodego Soplicy.

Początek kariery i same ważne filmy. W nie do końca udanym "Wiedźminie" (2001), ekranizacji prozy Andrzeja Sapkowskiego, aktor wcielił się w Geralta z Rivii.

Hoffman doceniał talent, a jednocześnie tak bardzo polubił Żebrowskiego przy okazji pracy nad "Ogniem i mieczem", że obsadził go także w swojej kolejnej produkcji. W filmie "Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem" (2003) aktor zagrał Ziemowita.

Żebrowski znakomicie czuje się w kinie kostiumowym. Nie boi się też wyzwań, dlatego często przyjmował propozycje filmowe zza naszej wschodniej granicy, wystąpił m.in. w obrazie "Rok 1612" (2007) Władimira Chotinienko.

W opartym na biografii Agaty Mróz filmie "Nad życie" (2012), artysta wcielił się w męża bohaterki, Jacka Olszewskiego. Za swoją kreację aktor otrzymał - wraz z Olgą Bołądź - nominację do Węża w kategorii: Najgorszy duet na ekranie.

Żebrowski długo nie chciał występować w serialach, ale wreszcie uległ namowom producentów "Na dobre i na złe". Gra tam chirurga Andrzeja Falkowicza, a jego rola spodobała się Polakom do tego stopnia, że artysta otrzymał trzy Telekamery "Tele Tygodnia" z rzędu w kategorii: najlepszy aktor. 

Michał Żebrowski prywatnie

W 2009 roku w Brzegach-Rynias Żebrowski ożenił się z młodszą o 15 lat Aleksandrą Adamczyk

Para doczekała się trzech synów: Franciszka (ur. 2010), Henryka (ur. 2013) i Feliksa (ur. 2020). W lutym 2022 roku Aleksandra poinformowała fanów aktora, że para spodziewa się czwartego dziecka. Żebrowski ma dom na Podhalu gdzie prowadzi niewielkie gospodarstwo ekologiczne. 

Aleksandra Żebrowska również ma swoich fanów. Aktywność w sieci przyniosła jej sporą popularność, tylko na Instagramie śledzi ją ponad 260 tysięcy osób, a grono to stale się powiększa. Jej instagramowy profil wyróżnia się z tłumu. Żebrowska unika koloryzowania rzeczywistości, nie boi się też poruszać ważnych tematów. Fani doceniają nie tylko jej szczerość, ale także niemałe poczucie humoru i dystans.

Zobacz też:

Ten film wywołał w Polsce skandal. Teraz okazuje się, że to nie koniec

Erotyczne sceny i śmiałe sesje? Tak zaczynała polska gwiazda

Niewiarygodne, do czego się posunął, by zdobyć sławę. Wstrząsające sceny

Był u szczytu sławy, gdy zniknął. Kariera zniszczona przez seks

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy