Reklama

Reklama

Michael Keaton: Dlaczego odrzucił rolę Batmana w filmie „Batman Forever”?

Wiadomo już, że Michael Keaton powróci do roli Batmana, w którą wcielił się wcześniej w dwóch filmach Tima Burtona. Jak się okazuje, aktor wcale nie musiał czekać trzydziestu lat, by znów zagrać Bruce’a Wayne’a. Keaton mógł też zagrać Człowieka-Nietoperza w wyreżyserowanym przez Joela Schumachera filmie „Batman Forever”. Jak sam teraz zdradził, nie przyjął tej roli, bo miał inną niż Schumacher wizję tej postaci.

Michael Keaton: Najważniejszy jest Bruce Wayne

"Dla mnie to zawsze był Bruce Wayne. Nigdy nie był on Batmanem. Wiem, że tytuł tego filmu to 'Batman' i jest to ogromnie ikoniczny bohater popkultury, również dlatego, że Tim Burton jest podobną ikoną, ale ja od początku traktowałem tę postać jako Bruce’a Wayne’a. Oto cały sekret, o którym nigdy nie mówiłem. Wszyscy powtarzali Batman to, Batman tamto, a ja sobie myślałem: 'Jesteście w błędzie. Bohaterem tego filmu jest Bruce Wayne'. Zastanawiałem się więc, jaką osobą jest, skąd się wziął" - powiedział Keaton w podcaście "Backstage".

Michael Keaton: Wyjaśnia, dlaczego zrezygnował z roli

To podejście do postaci sprawiło, że Keaton nie zagrał w filmie "Batman Forever".

Reklama

Z tej rozmowy Keaton zapamiętał jeszcze jedno. "Gdy wychodziłem ze spotkania, powiedział mi, że nie rozumie, dlaczego to wszystko musi być takie mroczne i smutne, jak tłumaczyłem. Zapytałem: 'Chwila, czy ty w ogóle wiesz, jak ten gość został Batmanem? Czytałeś komiks?' Według mnie to było oczywiste" - kończy Keaton.

Ostatecznie w roli Batmana w filmie Schumachera wystąpił Val Kilmer. Keaton powróci do roli Batmana 4 listopada 2022 roku w filmie "The Flash". A to nie wszystko. Będzie go można zobaczyć w roli Bruce’a Wayne’a aka Człowieka-Nietoperza również w filmie "Batgirl".

Zobacz też:

"Jak pokochałam gangstera": Nikoś z ferajny [recenzja]

"W ciemności": Kino światowej klasy

"Krzyk": Piąta część kultowego cyklu

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Michael Keaton | Batman

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL