Reklama

Mastercard Off Camera: "Infinite Storm" filmem otwarcia

Pokaz najnowszego filmu Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta "Infinite Storm" rozpocznie 15. edycję festiwalu Mastercard Off Camera. Uroczysta premiera odbędzie się 29 kwietnia w Kinie Kijów.

Pokaz najnowszego filmu Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta "Infinite Storm" rozpocznie 15. edycję festiwalu Mastercard Off Camera. Uroczysta premiera odbędzie się 29 kwietnia w Kinie Kijów.
Naomi Watts gra główną rolę w filmie "Infinite Storm" /materiały prasowe

"Infinite Storm", pierwszy amerykański film Małgorzaty Szumowskiej, to zapierająca dech w piersiach i mrożąca krew w żyłach wyprawa w jedno z najbardziej niebezpiecznych górskich pasm świata, gdzie porywy wiatru sięgają 300 km na godzinę, a pogoda zmienia się nieustannie. To również opowieść o innych żywiołach: stracie, ryzyku i odwadze, która pozwala wyjść cało z najgorszej życiowej nawałnicy. Główną rolę w inspirowanym prawdziwą historią thrillerze zagrała hollywoodzka gwiazda Naomi Watts ("Niemożliwe", "Birdman", "Mulholland Drive"), w idealnych proporcjach łącząc kruchość z niezłomnością.

Reklama

Pam Bales (Watts), wyrusza na samotną wędrówkę na Górę Waszyngtona, najwyższe wzniesienie nieprzewidywalnych, targanych lodowatymi wichurami Gór Białych w amerykańskim stanie New Hampshire. Ta wyprawa to jej rytuał i sposób na poradzenie sobie z dramatycznymi wspomnieniami. I właśnie w dniu, w którym czuje się najsłabsza, będzie musiała wykazać się największą siłą: ktoś umrze, jeśli nie udzieli mu pomocy. Ale jeśli zdecyduje się pomóc, sama też może zginąć.

"Infinite Storm" wciąga nas w sam środek monumentalnego pejzażu, szalejących żywiołów i ekstremalnych emocji. Przypomina, że piękno i groza bywają nierozłączne, a życiowe kryzysy są nieuniknione, tak jak gwałtowne załamania pogody. Poruszająca historia Pam Bales uczy, że warto stawiać im czoła i nigdy się nie poddawać.

"Infinite Storm": Małgorzata Szumowska o relacji człowieka z naturą

"Infinite Storm" z fantastycznymi zdjęciami Michała Englerta, to kolejny wspólny projekt tego reżysersko-operatorskiego duetu, mającego na koncie m.in. "Śniegu już nigdy nie będzie" i "Ciało". Ich najnowszy film, eksplorujący sytuację kryzysu, ale i relacje człowieka z naturą, porównywany bywa do takich opowieści o odwadze i nadziei, jak "Zjawa" czy "Grawitacja".

W filmie obok Naomi Watts zagrali m.in. Billy Howle, Denis O’Hare, Parker Sawyers i Elliot Summner. Autorem scenariusza zainspirowanego prawdziwą historią jest Joshua Rollins. Wśród producentów obrazu znaleźli się m.in. Naomi Watts (Jam Tart Films), Trudie Styler (Maven Screen Media), Dominika Kulczyk (dFlights) oraz Jacek Kulczycki, Magdalena Zimecka i Radosława Bardes (Studio Produkcyjne ORKA).

Polacy stanowili także trzon ekipy realizacyjnej "Infinite Storm": za pion zdjęciowy odpowiadał wspomniany Michał Englert, za dźwięk - Marcin Jachyra, kostiumy - Katarzyna Lewińska, efekty specjalne na planie - Marek Subocz, dublerzy i kaskaderzy - Tomasz Krzemieniecki. Po polskiej stronie była też cała postprodukcja - czyli montażyści: Agata Cierniak i Jarosław Kamiński, a także efekty specjalne - Szymon Kania.  "Infinite Storm" w kinach od 27 maja.

Przypomnijmy, że Małgorzata Szumowska od lat wspiera kino niezależne. W 2018 roku była przewodniczącą jury Konkursu Głównego "Wytyczanie Drogi". Z kolei w 2015 roku jej "Body/Ciało" wygrało Konkurs Polskich Filmów Fabularnych. W tym roku jej nowe dzieło rozpocznie festiwal Mastercard Off Camera.

Święto kina niezależnego odbędzie się na przełomie kwietnia i maja w Krakowie. Obok sprawdzonych sekcji, jak "Amerykańscy niezależni" czy "Festiwalowe hity" programerzy przygotowali również sporo nowości.

Zobacz również:

Will Smith zawieszony przez Akademię na 10 lat!

Polski erotyk na Netfliksie! Jest pierwszy zwiastun!

Agnieszka Holland ostro o wybitnym reżyserze! "Putinowska onuca"!

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Infinite Storm | Mastercard OFF CAMERA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy