Reklama

Reklama

Marilyn Monroe: Unikatowy list od jej ojca trafi na aukcję

W połowie grudnia w Los Angeles odbędzie się wielka aukcja osobistych rzeczy Marilyn Monroe. Wśród 175 obiektów jest list, który otrzymała od swojego biologicznego ojca Charlesa Stanleya Gifforda. To jedyny ślad związany z ich kontaktami, o jakim wiadomo.

Aukcja pod hasłem "Julien's Auctions and TCM Present: Icons & Idols Hollywood" zaplanowana jest na 17 i 18 grudnia. Odbywać się będzie zarówno w siedzibie domu aukcyjnego Julien’s Auctions w Beverly Hills, jak i w Internecie. Sukienki, szminki, cienie do powiek, sztuczne rzęsy, dokumentacja medyczna, książeczka czekowa... To jedne z wielu przedmiotów należących do najsłynniejszej blondynki w historii, które będzie można kupić.

Marilyn Monroe: Unikatowy list od ojca

Organizatorzy aukcji w komunikacie prasowym zwracają uwagę zwłaszcza na pewien dokument. Jest nim odręcznie napisany liścik, jaki Charles Stanley Gifford, jej biologiczny ojciec, wysłał do Monroe. "Ta kartka jest jedyną znaną pamiątką i dowodem na to, że Gifford miał kontakt ze swoją słynną córką" - czytamy w informacji. To, że ten biznesmen był ojcem Monroe udało się udowodnić dopiero niedawno dzięki badaniu DNA.

Reklama

"Droga Marylyn" - zaczyna się wiadomość od Gifforda, z błędem w imieniu Monroe. "Ta radosna mała kartka przychodzi specjalnie po to, by powiedzieć ci, że jestem przy tobie myślami, modlę się za ciebie i życzę ci powrotu do zdrowia" - napisał Gifford. Dom aukcyjny przypuszcza, że kartka osiągnie cenę od 2 do 3 tys. dolarów. Niezwykłą korespondencję przez przypadek odkrył pracownik Julien’s Auctions, gdy przygotowywał przedmioty Monroe do licytacji.

Zobacz również:

Bruce Willis i Marilyn Monroe mogą wystąpić we wspólnym filmie

"Blondynka": Ana de Armas "poprosiła" Marilyn Monroe o zgodę na to, aby ją zagrać

Elżbieta II spotkała się z ikoną Hollywood. Monroe czuła tremę?

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Marilyn Monroe

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy