Reklama

Reklama

Małgorzata Pieczyńska: Kontrowersyjny debiut zablokowany przez cenzorów!

Małgorzata Pieczyńska od lat jest znana polskim widzom z głośnych filmów i uwielbianych przez fanów seriali telewizyjnych. Utalentowana aktorka ma na swoim koncie również występy w międzynarodowych produkcjach, a od dłuższego czasu pojawia się także w szwedzkich programach. Wiecie, że jeden film z jej udziałem ocenzurowano, a premierę wstrzymano na cztery lata?

Małgorzata Pieczyńska: Kontorwersyjny debiut?

Małgorzata Pieczyńska, czyli serialowa Aleksandra Chodakowska z "M jak miłość", pojawiła się po raz pierwszy na dużym ekranie w 1983 jako Salomea w produkcji "Wierna rzeka" - ekranizacji powieści Stefana Żeromskiego, która z powodu cenzury przeleżała na półce cztery lata. Mówiono, że przyczyną były dość śmiałe sceny.

Przykładem była jedna z nich, w której grana przez Małgorzatę Pieczyńską Salomea rozbiera się przed wejściem do wypełnionej gorącą wodą balii. Po latach w jednym z wywiadów przyznała, że rzeczywiście, "Wierna rzeka" była ocenzurowana, ale z zupełnie innych powodów - politycznych.

Reklama

W filmie przedstawiona jest historia powstania styczniowego, a co za tym idzie - konflikt polsko-rosyjski. Jak przyznała aktorka w jednym z wywiadów, w stanie wojennym takie tematy odbierano jako antyradzieckie. Z tego powodu film ocenzurowano.

Wyjawiła też, że nie wstydzi się ról, w których zagrała bez ubrania (jak np. horror "Labirynt", film "Ceremonia pogrzebowa" lub serial "Trzy młyny"). Aktorka uważa, że jeżeli nagość w produkcjach filmowych nie jest przedstawiona w wulgarny sposób, to nie jest to nic niewłaściwego.

Małgorzata Pieczyńska: Kariera

Małgorzata Pieczyńska przez lata grała znaczące role również w takich tytułach jak: "Jezioro Bodeńskie", "Komediantka", "Piłkarski poker" czy amerykańska produkcja "Wojna i miłość". Zagrała w wielu uwielbianych przez widzów polskich serialach. Wystarczy wymienić choćby "Ekstradycję", "13 posterunek", "Psie serce", "Pensjonat pod Różą", "Kryminalni".

Małgorzata Pieczyńska: Aleksandra z "M jak miłość"

Od dłuższego czasu wciela się w rolę Aleksandry Chodakowskiej, matki Marcina (Mikołaj Roznerski) i Olka (Maurycy Popiel) w "M jak miłość".

O współpracy z aktorami mówiła w wywiadzie dla "Tele Tygodnia".

Karierę aktorską rozwija także w Szwecji. Przez lata pojawiła się w produkcjach z różnych gatunków (komediach czy kryminałach).

Małgorzata Pieczyńska: Życie prywatne

Pierwszym mężem Małgorzaty Pieczyńskiej był starszy od niej o cztery lata Andrzej Pieczyński (Stanisław Polman z "Dróg wolności"). Aktorka stanęła na ślubnym kobiercu, gdy miała zaledwie 18 lat.

W końcu to Andrzej Pieczyński poprosił ją o rozwód. Aktorka chciała uratować małżeństwo, jednak jej się to nie udało. Okazało się, że partnera idealnego spotkała później. Małgorzata Pieczyńska od lat wiedzie szczęśliwe życie u boku Gabriela Wróblewskiego. Dzielą czas pomiędzy Polskę i Szwecję.

Gwiazda "M jak miłość" ma dwa domy - jeden w Polsce, drugi - w Szwecji. Bajeczny dom na obrzeżach Sztokholmu to oaza spokoju, w której aktorka spędza wakacje.

W wywiadzie dla magazynu "Świat i Ludzie" Małgorzata Pieczyńska mówiła: "Tak, pod Sztokholmem, mamy tam dom na wsi. Stary, w lesie nad jeziorem. Miejsce znam jak własną kieszeń, bo przez 17 lat mieliśmy owczarka, Puszka, z którym chodziłam na spacery. Kocham ten las i znam. Zbieram tam zioła".

Zobacz też:

Barbara Kwiatkowska: Dla kariery zmieniła nazwisko! Spłacała długi Polańskiego

Andrzej Tomecki nie żyje. Aktor miał 90 lat

Julia Garner zagra Madonnę? Kim jest ta aktorka?

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Małgorzata Pieczyńska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama