Reklama

Lokalne produkcje podbijają chińskie kina! Zarabiają więcej niż "Avatar"

Film "Avatar: Istota wody" podbił nie tylko amerykański, ale i światowy box-office. W kilka tygodni film zarobił ponad dwa miliardy dolarów. Okazuje się jednak, że jego wynik może wypaść blado, jeśli przyjrzymy się, ile w zaledwie 10 dni zarobiły dwie chińskie produkcje...

"Avatar: Istota wody" światowym hitem

Brak interesujących premier oraz niesłabnące zainteresowanie filmem "Avatar 2: Istota wody" sprawiły, że ta kontynuacja kultowego dzieła Jamesa Camerona po raz siódmy znalazła się na czele box-office’u w Ameryce Północnej.

Na całym świecie film Camerona zarobił 2,116 miliarda dolarów i zajmuje czwarte miejsce na liście najbardziej kasowych filmów wszech czasów. Żeby awansować na miejsce trzecie, musi zarobić już tylko 70 milionów dolarów. Aktualnie na trzeciej pozycji w powyższym zestawieniu jest inny film Camerona - "Titanic".

Reklama

Chińskie produkcje zgarnęły fortunę

Choć wynik nowego "Avatara" wydaje się imponujący, wieści z Chin robią jeszcze większe wrażenie. Okazuje się bowiem, że dwie tamtejsze produkcje w ciągu zaledwie 10 dni były w stanie zarobić razem ponad miliard dolarów. W Państwie Środka ogromną popularnością cieszy się m.in. film "Wędrująca Ziemia 2", czyli sequel hitu science-fiction, który okazał się również wielkim hitem na Netfliksie. Przez dziesięć dni wpływy ze sprzedaży biletów wynosiły około 430 milionów dolarów. 

Jeszcze lepszym wynikiem może pochwalić się komedia "Full River Red", który w niewiele ponad tydzień zarobił 530 milionów dolarów. 

Wielki hit Jamesa Camerona zarobił dotychczas w Chinach 244 miliony dolarów. 

Zobacz również:

George Clooney i Amal Clooney: Zakochali się w sobie... na odległość. Niezwykła historia gwiazd

George P. Wilbur nie żyje. Zasłynął z występu w dwóch częściach "Halloween"

"Batgirl": Nowi szefowie DC Film uważają, że skasowanie filmu było "śmiałą decyzją" 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Avatar 2

Reklama

Reklama

Reklama