Reklama

Reklama

"Kryptonim Polska": Antek Królikowski, czyli "trawka, vege, polskie reggae"

Dystrybutor filmu "Kryptonim Polska" zaprezentował plakat obrazu z Antonim Królikowskim. "Trawka, vege, polskie reggae" - brzmi hasło, charakteryzujące jego bohatera.

Dystrybutor filmu "Kryptonim Polska" zaprezentował plakat obrazu z Antonim Królikowskim. "Trawka, vege, polskie reggae" - brzmi hasło, charakteryzujące jego bohatera.
Antoni Królikowski na plakacie filmu "Kryptonim Polska" /Kino Świat /materiały prasowe

"Kombinujący" Polak na dorobku nie ma sumienia, jeśli w grę wchodzą pieniądze. Każdy z licznych biznesów ma przynosić dochód, a pieniądz ma się zgadzać! Za to lewicowa aktywistka stawia swoje poglądy ponad wszystko, a spraw, o które walczy... chyba sama nie potrafi zliczyć. Jej chłopak, działacz antify "zapomniał" ją poinformować, że ich związek wszedł w kolejny etap - poliamorii. Życie wszystkich bohaterów przewróci się do góry nogami, gdy wyjątkowo nieporadna grupa narodowców postanowi zrobić dym na Paradzie Równości. Jak poradzą sobie w obliczu światopoglądowego starcia? 

"Kryptonim Polska"  trafi na ekrany kin 2 września.  Przygotujcie się na pełen luz, salwy śmiechu, wartką akcję i kompletny brak cenzury - zapowiada dystrybutor obrazu.

Reklama

Jedną z głównych ról zagra debiutująca na ekranie Madgalena Maścianica.

Na ekranie zobaczymy też Cezarego Pazurę.

Antoni Królikowski: "Kryptonim Polska" będzie obśmiewał stereotypy

 - Ten film będzie obśmiewał pewne stereotypy, ale też zaskakiwał. Śmiejemy się z każdej ze stron - zapowiada Antoni Królikowski, który w filmie Piotra Kumika "Kryptonim Polska" wcielił się w postać hipstera z placu Zbawiciela.

- Jest w tej historii o tyle istotny, że jest byłym chłopakiem głównej bohaterki. Problem polega na tym, że Kajetan wyznaje zasadę poliamorii. Niejedną kobieta ma w sercu, spowoduje to rzesze nieporozumień i konfliktów - tak aktor charakteryzuje swojego bohatera.

Królikowski twierdzi, że siłą "Kryptonimu Polska" jest spojrzenie na konflikty współczesnej Polski z przymrużeniem oka. - Wszystkie tematy, jakich dotyka nasz film - konflikty między narodowcami a ruchem LGBT+, to są szalenie filmowe sytuacje, a do tego mogą być zabawne. W naszym filmie są one potraktowane z przymrużeniem oka. Te ważne tematy wolności czy polskości, bycia patriotą czy liberałem, są w tym filmie obśmiane ale w delikatny sposób, żeby nikogo to za bardzo nie uraziło. Po prostu śmiejemy się z konfliktów, które istnieją w naszej współczesności. Czasem potrzeba, żebyśmy pośmiali się z samych siebie - mówi Królikowski.

"Kryptonim Polska": O czym opowiada film?

Gdyby nie kontuzja, Staszek (Maciej Musiałowski) byłby dziś gwiazdą Ekstraklasy. Gdyby nie złamane serce, Pola (Magdalena Maścianica) nadal mieszkałaby w Warszawie. Gdyby nie przypadek, prawdopodobnie nigdy by się nie spotkali. I nie doszłoby do wydarzeń, o których będzie mówił cały kraj. Ale co się stało, to się nie odstanie i tak oto zaczyna się prawdziwa jazda bez trzymanki. Bo on to miejscowy zadymiarz i narodowiec z grupy Romana (Borys Szyc). 

Ona zaś - aktywistka i uosobienie wszystkiego z czym Staszek i jego radykalni kumple poprzysięgli walczyć. Czy ich miłość ma jakikolwiek szanse i sens? Trudno powiedzieć, jeszcze trudniej przewiedzieć, lecz to co zaczęła strzała amora, skończy się prawdziwą lawiną komicznych zajść, w których udział wezmą media, politycy, zagraniczni goście, jeden dziarski ksiądz i masa osób z totalnie różnych parafii.

"Kryptonim Polska" to debiut reżyserski Piotra Kumika, współtwórcy "SNL Polska" i reżysera serialu "Mamy to!".

Zobacz też:

Gwiazdor nie chciał zagrać u boku Weroniki Roasti! Kto chce jej zaszkodzić?

Sandra Bullock robi przerwę od aktorstwa! Jest "wyczerpana i zmęczona"

Znana aktorka ma najpiękniejszą twarz na świecie. Zostało to naukowo udowodnione!

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Antek Królikowski | Kryptonim Polska

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy