Reklama

"Król dopalaczy": Vanessa Aleksander ostro o używkach

Po rolach w „Hejterze” i serialu „The Office PL”, Vanessa Aleksander pracuje obecnie na planie thrillera „Król dopalaczy”, który inspirowany jest wydarzeniami, jakimi przed laty żyła cała Polska. Aktora wyjawiła, że kreuje dziewczynę tytułowego bohatera, którego gra Tomasz Włosok. Jaka jest jej bohaterka? Szczegóły poniżej!

"Król dopalaczy": Co wiemy o produkcji?

W tym tygodniu zakończy się główna transza zdjęć do "Króla dopalaczy". Później ekipę czeka kilka dni dokrętek. Film ma wejść do kin w 2023 r. Będzie to mroczny wizualnie thriller. Głównym bohaterem opowieści jest Dawid, który postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, gdy jego rodzina wpada w tarapaty, po tym, jak upada biznes jego ojca. Zajmuje się dopalaczami - legalnymi zamiennikami narkotyków. Pomysł chwyta. W kolejce po jego specyfiki ustawiają się tysiące młodych ludzi. Dawid w szybkim czasie zbija fortunę. Wydaje się, że świat leży u jego stóp. Wkrótce jednak pojawiają się problemy...

Reklama

Włosok zetknął się z "Królem dopalaczy" na bardzo wczesnym etapie tego projektu. Spotkał się z Patem Howl i Katarzyną Samson, kiedy rozwijali ten pomysł w ramach Szkoły Wajdy. Mieli oni na zaliczenie zrobić scenkę. Włosok przystał na ich prośbę i wspólnie nagrali materiał. W przypadku Vanessy Aleksander jej droga do projektu była bardziej klasyczna. "To była rola z castingu. Na przesłuchanie trafiłam około półtora roku temu. Byłam ponoć pierwszą osobą, która castingowała się do roli Pauli" - wspomina w rozmowie z PAP Life.

"Przesłuchania były już z Tomkiem Włosokiem. Oboje dobrze się znamy, bo robiłam z nim m.in. jeden z moich pierwszych projektów - +Smoka+ w reżyserii Tomka Bagińskiego. Znają się też nasze rodziny. Od wielu lat się wspieramy. Cieszyłam się bardzo, że gram właśnie z nim, bo zawsze praca z kimś, kogo się zna, lubi i podziwia jest wielką przyjemnością" - mówi Aleksander.

Kim jest Paula?

W "Królu dopalaczy" mierzy się z rolą Pauli. "Paula jest partnerką Dawida. Myślę, że jest bardzo niejednoznaczna, trudno ją rozgryźć. Fajnie, że można trochę powariować w scenach imprez, pokazać trochę namiętności w relacji Pauli i Dawida. Zobaczymy ją też w momentach, kiedy jest stonowana i zimna. A skąd bierze się u niej ta zmiana, tego trzeba będzie się dowiedzieć z filmu" - opowiada.

Aktora przyznaje, że w prywatnie nigdy nie miała do czynienia z dopalaczami. "Jestem wielką przeciwniczką jakichkolwiek używek - w pracy i poza nią. Jestem nudziarą. Najbardziej szaloną rzeczą, po jaką sięgam, jeśli mamy zdjęcia nocą, są energetyki. W ciągu dnia piję herbatę, kawy unikam. Zawsze mam też słuchawki na planie i ocucam się moimi ulubionymi piosenkami" - zdradza Vanessa.

Jakie projekty czekają na nią po zakończeniu zdjęć do "Króla dopalaczy"? "Kolejny plan, który zaczynam to kontynuacja serialu premium dla jednej z dużych światowych platform - serialu polskiej produkcji, ale emitowanego na całym świecie" - mówi zagadkowo. Przypuszczać można, że chodzi o drugi sezon "The Office PL", polską wersję kultowego "The Office". (PAP Life)

ag/moc/

Zobacz również:

Tomasz Włosok jako "Król dopalaczy"

"KOS": Bartosz Bielenia, Jacek Braciak, Robert Więckiewicz, Andrzej Seweryn na planie

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Vanessa Aleksander

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy