"Koniec gry": Dawid Ogrodnik pierwszy raz o sobie
"Koniec gry" to książka, która jest szczerą rozmową Dawida Ogrodnika z Damianem Jankowskim, w której aktor opowiada o życiu poza planem filmowym, przemocy, mobbingu i nałogach, o szukaniu sobie miejsca i wychowywaniu córki. Książka jest już dostępna w księgarniach.
W warszawskim kinie Atlantic 12 października odbyło się spotkanie promujące książkę "Koniec gry", której bohaterem jest Dawid Ogrodnik.
"Pod przykrywką postaci człowiek może się na więcej odważyć, bo nie bierzemy za to odpowiedzialności, przecież to nasz bohater, a nie my. Gdy chodzi o nas, każdą decyzję trzeba przemyśleć, bo ma ona większy lub mniejszy wpływ na nasze życie. Może trudno w to uwierzyć, ale aktor też zna takie uczucie jak skrępowanie, wstyd czy nieśmiałość" - mówił aktor w jednym z wywiadów.
Był Tomkiem Beksińskim w "Ostatniej Rodzinie", Rahimem z Paktofoniki w "Jesteś Bogiem", Mateuszem Rosińskim w "Chce się żyć", a teraz księdzem Janem Kaczkowskim w "Johnnym", który miał swoją premierę na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
"Dawid, konstruując swoje postacie filmowe w taki sposób, aby żadna z nich nie przypominała poprzedniej, sprawia, że praca z nim to zawsze wielkie wyzwanie. On umie to robić. Dawid reprezentuje aktorstwo, które najbardziej mnie porusza i fascynuje. Jest wymagający wobec siebie, czym zobowiązuje swoich partnerów do podobnej postawy wobec ich zadań. Dziękuję, Dawidzie" - powiedział o aktorze Andrzej Seweryn (artyści spotkali się na planie serialu "Rojst").
"To, że Dawid jest wybitnym aktorem, powszechnie wiadomo, z tej książki można dowiedzieć się tego, że jest również nietuzinkową osobą o niezwykłej wrażliwości" - dodał Maciej Pieprzyca, reżyser filmów "Chce się żyć" i "Ikar. Legenda Mietka Kosza", w których główne role zagrał Ogrodnik.
"Koniec gry" to szczera rozmowa aktora z Damianem Jankowskim, w której opowiada o życiu poza planem filmowym, przemocy, mobbingu i nałogach, o szukaniu sobie miejsca i wychowywaniu córki. Krytyk filmowy próbuje uzyskać odpowiedź, gdzie kończy się gra, a gdzie zaczyna życie? Czy można pozostać sobą w świecie kłamstwa i ciągłego odgrywania ról? Ile warte są przyjaźń i rodzina?