Reklama

"Kolor purpury": Powstanie nowa wersja filmu. Kto w głównych rolach?

Fantasia Taylor i Danielle Brooks wystąpią w rolach głównych w filmowej ekranizacji broadwayowskiego musicalu „The Color Purple” z 2005 roku. Musical powstał na podstawie nagrodzonej Pulitzerem książki „Kolor purpury” autorstwa Alice Walker, którą na duży ekran przeniósł w 1985 roku Steven Spielberg w filmie pod tym samym tytułem.

Fantasia Taylor i Danielle Brooks wystąpią w rolach głównych w filmowej ekranizacji broadwayowskiego musicalu „The Color Purple” z 2005 roku. Musical powstał na podstawie nagrodzonej Pulitzerem książki „Kolor purpury” autorstwa Alice Walker, którą na duży ekran przeniósł w 1985 roku Steven Spielberg w filmie pod tym samym tytułem.
Danielle Brooks i Fantasia Taylor zagrają w nowej wersji "Koloru purpury" /Sean Zanni/Patrick McMullan/Kevin Winter /Getty Images

Jak informuje portal "Variety", zarówno Fantasia Taylor, jak i Danielle Brooks powtórzą role, które wykreowały na deskach Broadwayu. Taylor debiutowała rolą Celie w musicalu "The Color Purple" w 2007 roku niedługo po swoim zwycięstwie w amerykańskiej wersji "Idola". Brooks wcieliła się w rolę Sofii we wznowieniu tego musicalu w 2015 roku. Rola ta przyniosła jej nominację do nagrody Tony. Teraz Taylor i Brooks powtórzą role Celie i Sofii w filmowej wersji musicalu.

Reklama

Nowe gwiazdy "Koloru purpury"

Ogłoszenie głównej obsady filmu "The Color Purple" odbyło się podczas specjalnego programu stacji ABC poświęconego tej produkcji. Obie aktorki opowiedziały, co czują, "przejmując" role po Whoopi Goldberg i Oprah Winfrey, które zagrały w filmie Spielberga i zostały za niego nominowane do Oscarów. Brooks wróciła pamięcią do momentu, w którym na Zoomie dowiedziała się od Winfrey, że zagra Sofię. Oprah Winfrey jest jedną z producentek tego filmu. "Będziesz ze mnie dumna" - zapewniła ją Brooks.

To właśnie zobaczenie na scenie musicalu "The Color Purple" zainspirowało Brooks do zostania aktorką. "Widząc tę całą piękną gamę różnych odcieni skóry, głosów i historii sprawiło, że po prostu siedziałam i płakałam. Postrzegałam to jako przykład na to, że to, co robię w moim małym miasteczku w Południowej Karolinie może też być moim sposobem na życie" - mówi Brooks, którą aktualnie można oglądać w serialu HBO Max "Peacemaker".

Fantasia Taylor również wspomniała o tym, że oglądając film Spielberga jako młoda dziewczyna, identyfikowała się z postacią Celii, którą teraz zagra. "Też miałam inny kolor skóry i duże usta, które zawsze były największą częścią mojego ciała. Dopiero w "Idolu" pomyślałam, że moje usta są duże, ale mój talent jest jeszcze większy. Zaczęłam się akceptować, choć w młodości było z tym trudno" - wspomina aktorka i wokalistka.

"Kolor purpury": O czym opowiada film?

"Kolor purpury" opowiada historię trudnego życia prostej kobiety żyjącej na amerykańskim Południu i doświadczającej przemocy ze strony swojego ojca, a później męża. Filmową wersję musicalu reżyseruje Blitz Bazawule, twórca znany ze swojej współpracy z Beyonce. Scenariusz adaptacji musicalu napisał Marcus Gardley ("The Chi"). W pozostałych rolach w filmie wystąpią Taraji P. Henson, Corey Hawkins, Colman Domingo oraz H.E.R.

Zobacz również:

Polska seksbomba porzuciła aktorstwo. Co robi dziś?

Rozenek-Majdan bez cenzury. Gwiazda TVN w erotycznych scenach

Młoda polska aktorka nago na planie. Starszy partner zawstydzony

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Kolor purpury

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy