Reklama

Reklama

Katarzyna Warnke: Zmysłowa aktorka rozstała się z mężem

Katarzyna Warnke jest jedną z najbardziej zmysłowych polskich aktorek. Nic więc dziwnego, że stała się ulubienicą Patryka Vegi, który chętnie angażuje ją do kolejnych produkcji. Gwiazda po latach znów jest singielką, bo właśnie rozstała się z mężem, Piotrem Stramowskim.

Katarzyna Warnke rozpoczynała ekranową karierę od występów w filmach "Życie", "Marysia", "Dzień dobry, kocham Cię!" oraz "Między nami dobrze jest", a także serialach "Teraz albo nigdy!" i "Lekarze", gdzie wcieliła się w Izę Wanat - żonę ordynatora ginekologii serialowego szpitala.

Katarzyna Warnke: Skąd ją znamy?

Katarzynę Warnke mogliśmy zobaczyć także w filmie "Ach śpij kochanie", w którym wcieliła się w żonę granego przez Andrzeja Chyrę seryjnego mordercy Władysława Mazurkiewicza.

Reklama

Zobaczyliśmy ją także w filmie "W spirali", w którym na ekranie towarzyszył jej przyszły mąż - Piotr Stramowski. Był to dramat psychologiczny opowiadający historię małżeństwa, które nie potrafi wyzwolić się z toksycznej relacji. Zdaniem Katarzyny Warnke film jest nie tylko wiwisekcją toksycznej relacji między małżonkami, lecz także obrazem współczesnej, nowoczesnej kobiety, której osiągnięcia i pozycja zawodowa często powoduje problemy w związku z mężczyzną. Filmowych małżonków łączy bowiem nie tylko życie prywatne, lecz także zawodowe - niezależna i pełna energii Agnes jest producentką filmową, a młodszy od niej Krzysztof aktorem. 

Film "Botoks" był pierwszą współpracą aktorki i reżysera Patryka Vegi. W zrealizowanym w 2017 roku obrazie Warnke wcieliła się w postać ginekolog - etatową specjalistkę od aborcji - która w pewnym momencie przestaje wykonywać zabiegi przerwania ciąży.

Film wywołał dyskusję na temat stanu polskiej służby zdrowia, był też krytykowany za wpisywanie się w ideologię ruchów pro-life. Wielu widzów negatywnie odebrało fakt, że w postać ginekolog wcieliła się właśnie Katarzyna Warnke, a więc aktorka znana z zaangażowania w obronę praw kobiet.

W kolejnym obrazie Patryka Vegi "Kobiety mafii" Warnke wcieliła się w postać żony gangstera.

Z kolei w "Pętli" Warnke zagrała agentkę ścigającą skorumpowanego policjanta (Antoni Królikowski). W filmie nie zabrakło scen erotycznych, także z udziałem aktorki. 

Patryk Vega przekornie podsumował: "Zawodowi aktorzy twierdzą, że w scenach seksu nie wychodzą poza profesjonalizm. Cóż mogę powiedzieć? Gdyby zawsze tak było, aktorzy grający w filmie nie łączyliby się potem ze sobą w życiu" - reżyser nawiązał do sytuacji Warnke i Piotra Stramowskiego, którzy poznali się na planie filmu "W spirali".

Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski rozstali się

W nocy z 11 na 12 października Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski ogłosili rozstanie, potwierdzając tym samym krążące wcześniej plotki.

W wydanym w nocy z wtorku na środę oświadczeniu Warnke i Stramowski poinformowali, że zdecydowali się zakończyć swój wieloletni związek. 45-letnia aktorka i 35-letni aktor opublikowali w mediach społecznościowych wspólny komunikat, w którym zdawkowo napisali o kulisach rozstania i wspomnieli o wspólnym dziecku. Małżonkowie podkreślili, że była to ich wspólna decyzja.

"Z przykrością pragniemy poinformować, że wspólnie podjęliśmy decyzję o rozstaniu. Była to decyzja trudna, lecz konieczna, aby każdy z nas mógł na nowo budować swoje życie. W trosce o dobro naszej Córki, która jest dla nas najwyższym priorytetem, prosimy o poszanowanie naszej prywatności" - przekazali Warnke i Stramowski.

Para dodała, że nie zamierza więcej publicznie opowiadać o rozstaniu.

"Jednocześnie informujemy, że jest to nasz jedyny komentarz w tej sprawie" - oświadczyli Warnke i Stramowski.

Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski byli ze sobą przez blisko dekadę, małżeństwo tworzyli zaś od przeszło ośmiu lat.

Para od samego początku unikała niepotrzebnego rozgłosu. Początkowo ukrywali swoją relację, aż w końcu w lipcu 2016 roku sformalizowali związek i wzięli ślub. Małżonkowie doczekali się razem jednego dziecka. Ich córka przyszła na świat 9 września 2019 roku.

Na temat rozstania Katarzyny Warnke i Piotra Stramowskiego spekulowano już od pewnego czasu. We wtorek, niedługo przed poinformowaniem o zakończeniu związku, oboje pojawili się na imprezie Party Fashion Night, jednak konsekwentnie trzymali się z dala od siebie i odmawiali ustawienia się razem do zdjęć.

Jak opisuje Pudelek, zachęcana przez fotoreporterów do zapozowania z wkrótce już byłym mężem Warnke oświadczyła jedynie: "Dzisiaj osobno. Mamy inne projekty".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Warnke

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy