Reklama

Reklama

Jonah Hill: Niezwykła przemiana utalentowanego komika

Metamorfoza Jonaha Hilla należy do najbardziej spektakularnych przemian ostatnich lat. Dziś trudno rozpoznać go na zdjęciach z początków kariery. Choć jego aparycja była chętnie wykorzystywana w licznych rolach komediowych, to choćby swoim ostatnim występem w hicie "Nie patrz w górę" udowodnił, że jako aktor ma do zaoferowania znacznie więcej. Ostatnio gwiazdor podjął kolejny ważny krok.

Jonah Hill przez wiele lat wcielał się w jeden typ ról, a jego bujna cielesność zdawała się być atutem w zmaganiach o kolejne angaże. Aktor postanowił jednak całkowicie zmienić swój styl życia i znacząco schudł. 

Zanim jednak to nastąpiło, gwiazdor kilka razy opowiedział o swoich trudnych doświadczeniach związanych z nadwagą. "Nie sądzę, żebym kiedykolwiek zdjął koszulę w basenie, dopóki nie przekroczyłem trzydziestki, nawet w obecności rodziny i przyjaciół" - wyznał w jednym z wpisów. "Prawdopodobnie wydarzyłoby się to wcześniej, gdyby moja niepewność z dzieciństwa nie została spotęgowana przez lata publicznych kpin z mojego ciała" - dodał. Przyznał, że na szczęście takie publikacje już go nie bolą. 

Reklama

"Mam 37 lat i wreszcie kocham i akceptuję siebie. To rada dla tych, którzy nie zdejmują koszulki na basenie. Baw się dobrze. Jesteś wspaniały, niesamowity i doskonały" - skwitował w zeszłym roku. 

Gdy zaczął tracić na wadze, również nie obyło się bez zbędnych komentarzy. Wtedy aktor wystosował w tej sprawie oficjalny apel. 

"Wiem, że chcecie dobrze, ale uprzejmie proszę o niekomentowanie mojego ciała. W dobry, czy zły sposób" - napisał aktor na Instagramie. "Chcę grzecznie poinformować, że to nie pomaga i nie jest dobre. Z wyrazami szacunku" - napisał. 

Jonah Hill: Metamorfoza

Dziś trudno rozpoznać aktora na zdjęciach sprzed lat. Dodatkowo gwiazdor poinformował ostatnio o kolejnej ważnej zmianie w swoim życiu - postanowił rzucić palenie i zachęcił innych, którzy potrzebują motywacji, aby dołączyli wraz z nim do walki z nałogiem. 

Jonah Hill: Najważniejsze role

Urodzony 20 grudnia 1983 roku amerykański aktor, scenarzysta i komik już liceum zaczął pisać skecze, które później odgrywał w lokalnym klubie. Do udziału w pierwszym castingu zachęcił go Dustin Hoffman, ojciec jego przyjaciół. Tak oto Hill zadebiutował w komedii "Jak być sobą" (2004) Davida O. Russella. W 2005 roku zagrał małą rolę w "40-letnim prawiczku" Judda Apatowa. W kolejnych latach Hill został stałym członkiem obsady projektów reżysera.

Popularność zyskał w 2007 roku dzięki rolom w komediach "Wpadka" Apatowa i "Supersamiec" Grega Mottoli. Formułę znerwicowanych postaci mających problemy z kontaktami międzyludzkimi kontynuował w filmach "Chłopaki też płaczą" (2008), "Funny People" (2009) i "Cyrusie" (2010). 

Przełomem w jego karierze okazał się dramat sportowy "Moneyball" (2011), w którym wcielił się w młodego absolwenta ekonomii, który dostaje posadę asystenta trenera drużyny baseballowej. Hill nieoczekiwanie został nominowany do najważniejszych nagród, w tym Złotego Globu i Oscara.

W 2012 roku pojawił się w epizodzie w westernie "Django" Quentina Tarantino. Wraz z Channingiem Tatumem stworzył także komediowy duet w świetnie przyjętym filmowym reboocie serialu "21 Jump Street", opowiadającym o policjantach udających uczniów szkoły średniej. Obaj powtórzyli te role w sequelu z 2014 roku. W 2013 Hill wcielił się w przerysowaną wersje samego siebie w apokaliptycznej komedii "To już jest koniec" opowiadającej o grupce celebrytów stojących w obliczu końca świata. Jego największym sukcesem okazał się "Wilk z Wall Street" (2013) Martina Scorsese, w którym zagrał uzależnianego od narkotyków bukmachera i oszusta. Za tę rolę otrzymał swą drugą nominację do Oscara.

Ostatnio mogliśmy oglądać go w filmie "Plażowy haj" (2019) oraz w cieszącym się dużą popularnością hicie Netflixa "Nie patrz w górę", gdzie wystąpił u boku Leonarda DiCaprio i Jennifer Lawrence. 

Jonah Hill pracuje także nad własnym projektem komediowym wraz z Kenyą Barrisem ("Shaft", "Czarno to widzę"), który znajduje się obecnie w fazie post-produkcji. 

Zobacz też:

Ten film wywołał w Polsce skandal. Teraz okazuje się, że to nie koniec

Erotyczne sceny i śmiałe sesje? Tak zaczynała polska gwiazda

Był u szczytu sławy, gdy zniknął. Kariera zniszczona przez seks

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jonah Hill | metamorfoza

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL