Reklama

James Bond: Wycieczki po Europie śladami agenta 007

Kto zastąpi Daniela Craiga w roli Agenta 007? Z odpowiedzią na to pytanie producenci bondowskiej sagi się nie spieszą. Dla fanów słynnego szpiega mają jednak inną atrakcję. Z okazji 60-lecie premiery pierwszej filmowej adaptacji powieści Iana Fleminga brytyjska wytwórnia filmowa EON Productions nawiązała współpracę z biurem podróży Black Tomato, aby zabrać fanów w niezapomnianą podróż po Europie śladami słynnego szpiega. Szczegóły trasy zostaną wyjawione w marcu przyszłego roku, już teraz jednak wiadomo, że na mapie podróży nie zabraknie Londynu, Monako i jeziora Como.

W trakcie wyjątkowej podróży z Bondem organizatorzy zabiorą kinomanów do wielu pięknych miejsc w Europie, które filmowy szpieg odwiedził, służąc Jej Królewskiej Mości. Biuro podróży Black Tomato ściśle współpracowało ze osobami, które na planach filmów o Bondzie odpowiadały za dobór odpowiednich scenerii do realizacji zdjęć, więc doskonale znają każdy zakątek odwiedzony przez Agenta 007. 

Poza zwiedzaniem miejsc kojarzonych z Bondem uczestnicy będą mogli korzystać z ciekawych atrakcji, którymi nie pogardziłby bohater słynnej serii. "Miejsca, w których rozgrywają się przygody Bonda, odgrywają wiodącą rolę w serii o słynnym agencie. Te wspaniałe scenerie znajdą się na pierwszym planie podróży" - wyjawił w rozmowie z serwisem "Travel and Leisure" Tom Marchant, współzałożyciel Black Tomato.

Reklama

Wycieczka śladami Jamesa Bonda

Dokładny plan wycieczki jest trzymany w tajemnicy, wiadomo jednak, że zacznie się ona w Londynie. Goście odwiedzą między innymi hotel Dukes - ulubione miejsce Iana Fleminga. Tam skosztują słynnego martini. Na trasie wycieczki będzie też Chantilly, gdzie znajduje się jeden z najbardziej prestiżowych ośrodków jeździeckich we Francji. Wnętrza zabytkowego pałacu Chateau de Chantilly i jej okazałe stajnie, stały się tłem dla filmu "Zabójczy widok". Na miejscu goście będą mieli okazję zwiedzić sam zabytek i spróbować swoich sił w siodle. Na mapie podróży śladem Bonda znajdzie się też jezioro Como, gdzie będzie można popływać na nartach wodnych - jak w filmie "Licencja na zabijanie". Po wodnych atrakcjach goście odwiedzą posiadłość Villa del Balbianello znaną z "Casino Royale".

Organizatorzy planują wyznaczyć 60 terminów takiej wycieczki śladami Bonda. Ile osób zabiorą na każdą wyprawę, tego jeszcze nie wiadomo.

Zobacz również:

Weekend w kinie: Ania Przybylska, syn prezydenty i zombie

100 lat temu urodził się aktor Ryszard Pietruski

Filmowe i serialowe hity na Netfliksie i w HBO Max! Co zobaczymy na ekranach?  

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: James Bond
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy