Reklama

Jakub Jankiewicz: Co robi dziś Kostek z "Listów do M."?

Urodzony w 2003 roku Jakub Jankiewicz stawiał pierwsze kroki na planie filmowym już jako dziecko. Mając siedem lat dostał rolę Karola Gazdy w serialu telewizyjnej Jedynki "Chichot losu" u boku Marty Żmudy Trzebiatowskiej, a zaraz potem Filipa Poranka w "Prosto w serce".

Jakub Jankiewicz: Debiutował jako siedmiolatek

Jakub Jankiewicz miał 8 lat, gdy reżyser Mitja Okorn zaprosił go do udziału w "Listach do M." Tam wcielił się w postać Kostka Koniecznego, syna bohatera granego przez Macieja Stuhra. W kolejnych latach młody aktor pojawił się w kilku innych popularnych produkcjach.

Jakub Jankiewicz: Kariera

Michał Kwieciński obsadził go w serialach "Hotel 52" i "Czas honoru"; widzowie mogli oglądać go również w "Bez tajemnic", "Ja to mam szczęścia", "Na dobre i na złe", "Strażacy", "Komisarz Alex", "Ojciec Mateusz", "Echo serca". Jakub Jankiewicz na dłużej zagościł w najpopularniejszym polskim serialu, czyli "M jak miłość". Od 2013 do 2018 roku w opowieści o rodzie Mostowiaków wcielał się w Antka, syna Ewy (Dominika Kluźniak).

Reklama

Jakub Jankiewicz: Kariera w dubbingu

Produkcje telewizyjne i filmowe nie są jednak jedynymi, w jakich pojawiał się młody aktor. Jakub Jankiewicz użycza także swojego głosu bohaterom filmów animowanych. Jego głosem przemówił np. Otto w "Spider-Manie" czy "Konrad w "Małej czarownicy". Przez kilka lat był jednym z prowadzących program telewizyjny "Ziarno". Jakub Jankiewicz jest jedyną osobą ze swojej rodziny, która postanowiła spróbować swoich sił przed kamerą.

Wielu wróży aktorowi wielką karierę. Niektórzy, z racji występu w dwóch częściach "Listów do M.", stwierdzili, że może być tak sławny, jak Maciej Stuhr. Jakub Jankiewicz bardzo chętnie udziela się w mediach społecznościowych. Jest aktywny na Instagramie oraz na TikToku, gdzie często publikuje zabawne filmiki.

Jakub Jankiewicz: Zaczyna studia aktorskie

W wywiadzie z cozatydzien.tvn.pl. Jakub Jankiewicz zdradził, że wybiera się na studia aktorskie.

"Rok wcześniej poszedłem do szkoły i już rok studiów mam za sobą. Kierunek nie był kompletnie związany z aktorstwem, bo byłem na politechnice - na automatyce, robotyce i informatyce przemysłowej oraz zaocznie zacząłem informatykę. Ale w tym roku trochę się zmieniło" - mówił.

"Wyniki były w ubiegły piątek i tak się jakoś złożyło, że mam pozytywny. Więc politechnika zamienia się w Akademię Teatralną. Od października dosyć jasno się to wszystko klaruje i już teraz chyba bardziej w stronę aktorstwa.

Zobacz też:

"Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu": Jest pierwszy zwiastun!

Jessica Alba i trudne dzieciństwo: "Żyliśmy od wypłaty do wypłaty"

"Glass Onion": Jessica Henwick w sequelu "Na noże". "Będzie niezła jazda"

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy