Reklama

Irene Cara nie żyje. Laureatka Oscara miała 63 lata

Irene Cara zmarła w wieku 63 lat. Aktorka, piosenkarka i autorka tekstów znana najbardziej z występów w musicalach "Fame" i "Flashdance", odeszła w swoim domu na Florydzie.

"Z głębokim smutkiem informuję o odejściu Irene Cary. Nagrodzona Oscarem aktorka, piosenkarka, tekściarka i producentka zmarła w swoim domu na Florydzie" - przekazła Judith A. Moose, rzeczniczka prasowa artystki. Przyczyna śmierci gwiazdy nie została podana do wiadomości publicznej.  

"Fame": Irene Cara nie żyje

Urodziła się w Nowym Jorku 18 marca 1959 roku. Już w wieku trzech lat była jedną z pięciu finalistek konkursu Mała Miss Ameryki. Zaczęła śpiewać i tańczyć w bardzo młodym wieku i szybko pojawiła się na ekranach, m.in. w programie "The Tonight Show" Johnny'ego Carsona. 

Reklama

Gwiazda była znana m.in. z roli w musicalu "Fame" ("Sława") w reżyserii Alana Parkera. Wykonała w nim dwie piosenki - tytułową oraz "Out Here on My Own". Początkowo miała występować tylko jako tancerka, jednak kiedy producent usłyszał jej głos, postanowił zmienić scenariusz i rozbudować jej rolę. 

Zagrała także w musicalu "Flashdance" - wykonała utwór "Flashdance...What a Feeling", który został nagrodzony Oscarem i Złotym Globem. 

Jedną z jej najbardziej znanych ról był także występ w filmie "Sparkle" z 1976 roku, opowiadającym o trzech śpiewających siostrach, których więzi rodzinne zostały zerwane w pogoni za sławą. W remake'u filmu z 2012 roku wystąpili Jordin Sparks i Whitney Houston (była to jej ostatnia rola na dużym ekranie). 

Choć zdawało się, że gwiazdę czeka wieloletnia kariera, to nigdy nie udało się jej powtórzyć swoich największych sukcesów z lat 80. 

Zobacz również: 

"Plan lekcji": Polska produkcja hitem Netfliksa

Nie żyje popularny polski aktor. Był mężem Sławy Przybylskiej

Pracował przy kultowych polskich serialach. Zmarł w wieku 53 la

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy