Reklama

Reklama

"Indiana Jones i tarcza przeznaczenia": Jest zwiastun piątej części!

Film "Indiana Jones i tarcza przeznaczenia" ma trafić do kin 30 czerwca 2023 roku. To piąta część kultowej serii i pierwsza, której nie wyreżyserował Steven Spielberg. Pojawił się właśnie zwiastun produkcji!

Film "Indiana Jones i tarcza przeznaczenia" ma trafić do kin 30 czerwca 2023 roku. To piąta część kultowej serii i pierwsza, której nie wyreżyserował Steven Spielberg. Pojawił się właśnie zwiastun produkcji!
Harrison Ford w filmie "Indiana Jones i tarcza przeznaczenia" /materiały prasowe

"Indiana Jones i tarcza przeznaczenia": Jest zwiastun!

Reżyserem filmu i autorem scenariusza filmu "Indiana Jones i tarcza przeznaczenia" jest James Mangold. Ojcowie serii - George Lucas i Steven Spielberg - są wśród producentów. Za muzykę kolejny raz odpowiada wybitny kompozytor John Williams.

Główną rolę słynnego archeologa i poszukiwacza przygód ponownie zagrał Harrison Ford. Tym razem 80-letni aktor jest jednak cyfrowo odmłodzony.

Reklama

"Chyba nie chcę wiedzieć, jak to działa - ale działa. Nie sprawia jednak, że chcę być młodszy. Cieszę się, że doszedłem do swojego wieku" - komentował słynny aktor.

Jak podaje branżowy serwis "Variety", sekwencja otwierająca film rozgrywa się w 1944 roku, a większość akcji toczy się w 1969 roku. W filmie mamy zobaczyć m.in. paradę na cześć astronautów, którzy wzięli udział w misji Apollo 11 - odbyła się ona 13 sierpnia 1969 w Nowym Jorku.

W filmie oprócz znanych bohaterów (grany przez Johna Rhysa-Daviesa Sallah) pojawiają się też nowe twarze. Aktorka i scenarzystka Phoebe Waller-Bridge gra chrześnicę głównego bohatera - Helenę.

Czarnym charakterem jest Mads Mikkelsen. Wciela się w postać Vollera, inspirowaną historią Wernhera von Brauna - konstruktora rakiet pracującego dla armii Hitlera, który po II wojnie światowej był współtwórcą programu kosmicznego Stanów Zjednoczonych.

W obsadzie są też m.in. Antonio Banderas, Boyd Holbrook i Toby Jones.

"Indiana Jones 5": Co wiemy o filmie?

Akcja filmu rozgrywać się będzie w 1969 roku, a jego fabuła kręcić się będzie wokół kosmicznego wyścigu Stanów Zjednoczonych i Związku Radzieckiego. Duże znaczenie dla fabuły filmu będzie miał fakt, że podwaliny pod projekt amerykańskiego podboju kosmosu stworzyli byli naziści. A ci od zawsze byli najbardziej zajadłymi wrogami Indiany Jonesa.

Dla 80-letniego Harrisona Forda będzie to ostatni raz, kiedy wcieli się w postać legendarnego archeologa. Wiadomo już jednak, że uniwersum Indiany Jonesa będzie trwać dalej. Platforma streamingowa Disney+ już przygotowuje serial, którego bohaterem ma być mentor archeologa, profesor Abner Ravenwood.


RMF/INTERIA

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy